Ласкаво просимо, трон наразі вільний
30
липня 2017 О 11:22
561
29 способів прокачати свою творчість!

Світ рухається із шаленою швидкістю! І кожен хоче встигати все: читати книжки, ходити на розвиваючі тренінги та семінари, подорожувати, розважатися, рости! Ще більше амбіцій, ще більше енергії, ще більше творчості! Перший українодівочий сайт гарного настрою "Каралєвна" пропонує 29 способів, як прокачати свою творчість.

Фото: NPR

Складайте списки

Списки покупок у супермаркеті, списки важливих справ, списки бізнес-цілей на найближчих півроку, списки літніх мрій та бажань. Ви записуєте, мозок мотає на вус й розкладає на полички, відтак, зовсім скоро щось почне відбуватися. Для початку складіть список.

Носіть із собою блокнот

Купіть найкращий, який вам сподобається розміром, дизайном, формою. У клітинку чи лінійку, з крафтового чи сніжнобілого паперу. Майте свій персональний блокнот і носіть його із собою. Думки, цитати, фрази, контакти - туди можна записувати все, що видасться вам цікавим і важливим.

Спробуйте free writing

Тільки він і ви. Чистий аркуш паперу - і ваші думки. Відпустіть руки і почніть писати. Перше, що приходить у голову. Не думайте ні про пунктуацію, ні про зміст, ні про метафори, просто пишіть. Слова, фрази, речення, розмовляйте з собою, коментуйте погоду, свій настрій. Практикуйте free writing, нехай це вільне написання тексту стане для вас доброю звичкою.

Відійдіть від комп’ютера

Чесно. Ну скільки можна? Ви ж тільки те і робите, що гортаєте стрічку на Фейсбук, або читаєте без розбору новини. Вимкніть комп’ютер, вийдіть на вулицю, займіться чимось корисно-прикладним. Сходіть купіть буханку свіжого хліба. Включіть фантазію і придумайте щось.

Перестаньте себе пресувати

Дайте вже собі спокій! Так не можна. Постійно порівнювати себе з іншими – невдячна справа. Порівнюйте сьогоднішнього себе із собою вчорашнім. Святкуйте маленькі перемоги. Нагороджуйте себе за виконання складних завдань. Кажіть собі «дякую».

Робіть паузу, беріть перерву

Організм людини часто-густо може працювати на автопілоті. Але не варто. Зрештою, він може несподівано дати збій або вимкнутися. Тож поважайте своє тіло, слухайте його потреби, давайте собі відпочити, аби потім з новими силами взятися знову до творчих справ.

Співайте, коли приймаєте душ!

А й справді! Чого тримати в собі? Та й коли ви, зрештою, востаннє співали у душі? Вмикайте приємну гарячу воду, обирайте улюблений гель для душу й вперед! Українські фольк-мотиви дуже добре луною йдуть, або ж можете вдатися до джазових композицій. Співайте на здоров’я!

Пийте каву

Кажуть, буває так, що хтось спершу п’є каву, а вже тоді прокидається! Пийте каву! Чорну й гірку, або солодку, з молоком або вершками. Кава надихає! Кава дарує неймовірні моменти, коли народжуються геніальні ідеї. Пийте каву, але не впивайтеся!

Слухайте музику

Вранці, коли заварюєте каву або п’єте чай, вдень, коли поспішаєте на роботу, під час обідньої перерви й ввечері, аби розслабитися. Сім нот гарантовано точно подарують вам трішки натхнення!

Будьте відкритими

Не зачиняйте двері до світу, нехай приходять до вас нові люди, нові знайомства, нові можливості, нові ідеї. Для того, щоб бачити їх, варто відкритися: дивитися і бачити, слухати і чути.

Оточіть себе творчими людьми

Стара, як світ приказка, має рацію: скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти. Спробуйте організувати довкола себе цікавих, талановитих і творчих людей, аби створити невидимий, але потужний простір для ідей.

Фото: Kantar Millward Brown

Отримуйте зворотній зв’язок

Дослухайтеся до порад і побажань, навіть критика іноді може відкрити очі на важливі та вагомі речі, якщо віднестися до неї не з образою, а конструктивно.

Не здавайтеся!

Завжди будуть провали, програші й проколи. Але це не означає, що треба покинути все і здатися. Не здавайтеся ніколи! Бо кожен крок наблизить вас до мрії – тільки так, крок за кроком, вперед.

Співпрацюйте

Гуртом таки легше, простіше й гарантовано веселіше. Об’єднуйтеся, партнертеся, співпрацюйте на взаємовигідних умовах, допомагаючи кожному з вашою спільноти, досягнути бажаних цілей.

Практикуйте, здобувайте досвід

Діяльність, поставлена на повтор, призводить до майстерності. Тому практикуйтеся, повторюйте ще і ще, доки не будете робити щось досконало.

Дозволяйте собі робити помилки

Помилки не страшні, якщо з їхньою допомогою вчитися. Тож не варто їх боятися, варто засвоювати урок, робити висновки і рухатися далі.

Відвідуйте місця, у яких ніколи не були

Розширення горизонтів допоможе подивитися на світ по-іншому. І в цьому і є творчість!

Будьте вдячними

Нам, людям, завжди усього мало. Але як ми будемо знати, коли достатньо? Є загроза, що за таких умов достатньо не буде ніколи. Тож варто спершу навчитися дякувати за те, що у нас вже є. А дякувати завжди є за що.

Відпочивайте

Є час для роботи, а є час для відпочинку. Чітко чергуйте їх, бо коли організм почне працювати на автоматі, якісь виконаної роботи почне кульгати.

Ризикуйте!

Хто не ризикує, той не п’є шампанського, той не спочиває на лаврах успіху, той не почувається щасливим на всі сто! Тож ризикуйте, аби не шкодувати, що так ніколи і не спробували.

Ламайте правила

Іноді правила існують для того, аби їх…ламати! Придумайте нові правила, експериментуйте, відмітайте зашкарубле й застаріле.

Фото: Iscreamsundae

Не форсуйте подій

В житті на все свій час. Іноді треба розслабитися і рухатися, плисти за течією, спостерігати, що відбувається, і не пручатися подіям життя. Спробуйте!

Читайте словники

Тлумачний, словник синонімів та антонімів, словник фразеологізмів! Є надзвичайно багато цікавого у словниках. Ви ніколи раніше не пробували їх читати? Час настав!

Записуйте свої ідеї

Ідея ось тут є, а тут уже й вивітрилася з голови! І жодними чарами її не повернути. Ставтеся до своїх ідей з повагою, записуйте їх.

Створіть певну структуру

Підходьте до усього, за що б не бралися, з чітким розумінням: що це, для чого це мені, що я робитиму, для кого, яких результатів хочу досягнути. Маючи чітку структуру в голові, ви зможете зробити ще більше й уникнути хаосу.

Перестаньте намагатися усім догодити

Ви не п’ятдесят доларів, аби усім подобатися. Треба просто зрозуміти це один раз і назавжди. Є однодумці, а є просто люди, які мають право на власну думку. А є ви – у вас своє задачі й цілі, тож займайтеся ними, і байдуже, що хтось не дуже вас вподобав.

Тримайте робоче місце в порядку

Творчим людям досить важко тримати в порядку свій робочий стіл, кажуть, там справді навіть номери телефонів на запиленій панелі записані! Але спробуйте навести зручний для вас лад і побачите, що справи підуть швидше і краще.

Розважайтеся!

Розваги – це чудово! Життя тоді набуває нових смаків та відтінків, тільки зануди постійно працюють, розумні й мудрі люди вміють розважатися!

Доведіть бодай щось до кінця

Можна багато фантазувати і ще більше говорити, але результат – понад усе. Навчіться доводити справи до кінця, ставити «галочку» і рухатися далі.

Ми сподіваємося, що цей невеличкий список спонукатиме вас до творчості та плідної праці. Бо насправді набагато цікавіше й веселіше йтиме процес виконання робочих завдань, коли до них підходити в доброму гуморі, сповненими енергії та творчих ідей!

Джерело статті: www.creativecommunities.how

Каралєвна
Автор:
Каралєвна
comments powered by HyperComments