Ласкаво просимо, трон наразі вільний
28
лютого 2018 О 16:16
695
5 авторів "однієї книги", що змінили Світ!

Є багато успішних письменників, котрим вдалося і досі вдається показувати своєю творчістю щось важливе й цікаве, щось провокаційне й революційне, щось неочікуване й нечуване. Вони видають свої романи, їх перекладають різними мовами світу, їх цитують, включають до шкільної програми. Але ще є письменники "однієї книги", це особливі люди, адже більшість із них змогли "народити" унікальний твір, вилити у ньому все найтонше та найгостріше, але більше з-під їхнього пера не вийшло нічого, або ж практично нічого. На Першому українодівочому сайті гарного настрою "Каралєвна" 5 авторів "однієї книги", що подарували Світові справжні літературні шедеври.

1. Маргарет Мітчелл "Звіяні вітром"

Здається, це найромантичніша історія з-поміж тих, де події відбуваються у так звані "часи великих змін". На тлі громадянської війни у США, де руйнується старий лад і йому на зміну приходить новий, до якого ще треба пристосуватися, розгортається життєва історія Скарлетт О'Хари - красуні з непростим характером та міцно прищепленими цінностями. Жінки, що "не вписувалася" до світського середовища свого часу, а діяла так, як велить серце. 

Маргарет Мітчелл писала цей роман впродовж 10 років, вірніше вона зібрала докупи все, що писала весь цей час і у неї вийшов справжнісінький роман-епопея! Але більше авторка не написала нічого. Продовження до "Звіяних вітром" під назвою "Скарлетт", вже значно пізніше, написала інша авторка - Александра Ріплі.

2. Мері Шеллі "Франкенштейн, або сучасний Прометей"

Власне більшості цей роман відомий під спрощеною назвою "Франкенштейн", але від того ні роман, ні його екранізація не перестають навіювати страх. Подейкують, що цей роман - перший і єдиний - Мері Шеллі написала "на слабо". Авторка саме гостювала зі своїм чоловіком та невеликою компанією у Байрона і заради розваги Лорд запропонував усім гостям повправлятися у написанні оповідань про привидів. Власне той "Франкенштейн" наснився Мері уночі й став її головним героєм. Роман відомий і досі, а кінематографісти відзняли вже близько десятка варіацій на тему Франкенштейна. До слова, перший фільм знято у 1931 році, а найсвіжіший - у 2015.

3. Харпер Лі "Убити пересмішника"

Залишивши роботу, Харпер Лі взялася за роман, який написала за рік. «Убити пересмішника» вийшов в 1959-му. Підсумок: кращий роман століття за версією одного з впливових американських журналів. Маса премій. 30 мільйонів проданих примірників. Але несподіваний успіх був для Харпер Лі непотрібним. «Я сподівалася на мале, а отримала відразу все, і це було так само страшно, як і швидка смерть», – скаже вона пізніше, пояснюючи свою самоізоляцію. Автор великої книги майже не давала інтерв'ю, рідко з'являлася на публіці; після виходу «Пересмішника» Харпер Лі бралася за ще два романи і жоден з них, на жаль, не завершила. 

«Вбити пересмішника» вважають класикою американської літератури. Книга навіть отримала Пулітцерівську премію, тож її варто прочитати, адже ця історія залишається актуальною і досі.

4. Кетрін Стокетт "Прислуга"

Роман "Прислуга" свого часу став революційним, адже основна тема, піднята у ньому, щемить інколи й сьогодні. Кетрін Стокетт народилася й виросла на Півдні Америки, у штаті Місісіпі, в містечку Джексон і в її житті була Деметрі - чорношкіра служниця, яка стала для авторки надзвичайно важливою частиною життя і надихнула на цю зворушливу історію. Книга вийшла у 2009 році, а вже у 2011 її екранізували. "Прислуга" - це дебютний і поки єдиний роман Кетрін Стокетт, нині вона мешкає зі своєю родиною у Нью-Йорку і ми, читачі, дуже сподіваємося на нові твори письменниці, адже пише вона прекрасно!

5. Сильвія Плат "Під скляним ковпаком"

Попри те, що Сильвія Плат писала багато за її життя вийшло лише дві книжки: одна поетична збірка "Колос та інші поезії" і напівбіографічний роман "Під скляним ковпаком". Невдовзі після виходу роману авторка пішла з життя. Усе, що ми нині маємо - видано після її смерті. З одного боку не можна сказати, що Сильвія Плат написала лише одну книгу, але її єдиний роман мав шалений успіх і був чимось новим для тогочасного суспільства. Його називали надто особистим. У книзі розповідається про нелегкий шлях до себе, повернення до нормального життя. На цьому шляху є все: мрії, розчарування, нервові зриви, лікарня, спроби самогубства. 

Нещодавно у "Видавництві Старого Лева" роман Сильвії Плат вийшов українською мовою, на нього тут давно чекали, тож тепер є прекрасна нагода доторкнутися до цієї історії. 

Читайте на здоров'я!

Джерела:

https://bokmal.com.ua

https://www.bookclub.ua

https://maximum.fm

Каралєвна
Автор:
Каралєвна
comments powered by HyperComments