Ласкаво просимо, трон наразі вільний
04
лютого 2018 О 21:24
904
5 цікавинок про сніг

Для нашої широти сніг є досить звичним явищем, хоча останні декілька років зими в Україні стали більш помірними. Як не крути, але снігу хочеться всім, є якась тиха радість від того, як кружляють сніжинки в повітрі й укривають білою ковдрою все навколо. Ми мало замислюємося над цим явищем, сніг як сніг, втім є деякі факти про сніг, які цікаво знати. Отже, на Першому українодівочому сайті гарного настрою 5 цікавинок про сніг!

1. Сніжинки на 95% складаються з повітря. Хто б міг подумати!? Саме тому вони так повільно падають на землю і мають білий колір. Виявляється, світло відбивається від кристалів льоду та повітря і розсіюється, тому нам сніг і видається білим.

2. Розміри звичайної сніжинки досягають орієнтовно 5 мм, але у 1987 році в США було виявлено справжню сніжинку-велета: її діаметр становив 38 см! Подейкують, що товщина цієї сніжинки сягала 2 см! Чи правда то, чи ні - нині вже ніхто не перевірить, люди, знаєте, часом схильні трішечки перебільшувати.

3. Чому сніг "рипить" під ногами? Гадаємо цим запитанням кожен з нас задавався хоча б раз у житті. Тут усе просто: сніжинки - це кристали, під ногами вони труться одна об одну, ламаються і, в результаті, видають такий рипучий звук. А можливо це "зойки" сніжинок? Втім, вдаватися до екзистенціальних питань ми зараз не будемо.

4. У пустелі Сахара, як не дивно та не аномально, одного разу, все ж, випав сніг, це було у 1979 році. Дивина, та й годі! 

5. Не існує двох однакових сніжинок! Природа і тут дивує нас своєю винахідливістю. Американець Вілсон Алвін Бентлі присвятив значну частину свого життя фотографуванню сніжинок, у його арсеналі більше 5 тис. знімків сніжинок!

Звісно ж, це далеко не всі факти про сніг. Приблизно 50% мешканців нашої планети ніколи не бачили снігу, хіба на фотографіях чи картинках. До речі, на острові Хоккайдо в Японії, створено єдиний у світі музей сніжинок. Як випаде нагода - обов'язково відвідайте! Ну і як тільки знову випаде достатньо снігу, покатайтеся на санчатах, пограйте в сніжки чи зробіть снігових янголів, врешті-решт. Зима вже закінчується!
 

Каралєвна
Автор:
Каралєвна
comments powered by HyperComments