Ласкаво просимо, трон наразі вільний
15
серпня 2018 О 15:04
669
5 перевірених способів змарнувати потенціал

Ми всі мріємо. Мріємо про успіх, досягнення, кращі умови життя. Прагнемо бути екстраординарними, але застрягаємо у посередності. Чому так відбувається і про що нам слід пам’ятати – у цій статті.

Досліджуючи теми покликання та розвитку людського потенціалу, я окреслила ті звички, які вважаю найбільш небезпечними для наших мрій та успіху. Отже…

Звичка 1. Робити винятки

Ось ви вирішили щодня готувати сніданок, але на п’ятий день виникає непереборне бажання зробити виняток: «за один день нічого не трапиться». Wrong. Трапиться.

Науково доведено, що кожного разу, коли ми приймаємо просте рішення замість правильного, ми перетворюємось на людину, що віддає перевагу простим рішенням та моментальним задоволенням замість довгострокових результатів. Помилково вважати, що прийняте сьогодні рішення має вплив виключно на сьогодні. Крок за кроком наш мозок отримує підтвердження того, що дати собі обіцянку та її не виконати є абсолютно нормальним.

Водночас, приймаючи нелегке, але правильне рішення (піти в спортзал, замовити здорову їжу, дістатись роботи пішки) ми виховуємо дисципліну – обов’язкову умову для досягнення успіху та отримання екстраординарних результатів у житті.

Замисліться: чи можете ви собі уявити професійного спортсмена, який вирішує займатись 3 рази на тиждень замість 6, тому що так легше або так хочеться? Олімпійського чемпіона, який пропускає тренування через погоду, поганий настрій, бажання ввечері пограти в боулінг з друзями? Як каже Том Белью – американський підприємець та мотиваційний спікер: «Є всесвіт, у якому ви зламали руку; всесвіт, у якому отруїлися; всесвіт, у якому поїхали у відрядження, але немає всесвіту, в якому б ви не покачали прес».

Звичка 2. Постійно зазирати в минуле

Кожного дня у нас в голові вирує 70 000 думок, 95% з яких повторюються з дня у день. Це означає, що наші думки сьогодні прийшли зі вчора, а вчорашні думки – це думки тижневої давності. Якщо не фокусуватися та не проживати теперішній момент, скоріш за все, ми підсвідомо будемо повертатись до старих переконань та досвіду.

В чому небезпека? Ми віримо в те, що ким були у минулому – ми є сьогодні, а це впевнений крок до обмеження власного потенціалу. Ми транслюємо свої стреси, страхи та невпевненість з вчорашнього дня у сьогоднішній. За будь-якої можливості звертаємось до попереднього досвіду, а при найменшій невдачі – повторюємо: «я так і знала».

А що, як ми дозволимо собі мислити більш масштабно? Повіримо у те, що наше минуле не визначає майбутнє, адже сьогодення – це результат того, ким ми були і що робили. А майбутнє – це сьогоднішнє рішення про те, ким ми прагнемо стати завтра.​

Звичка 3. Мислити короткостроковими задачами

Багато хто живе сьогоднішнім днем, не ставлячи перед собою більш довгострокових цілей. Це режим «виживання», коли моментальне задоволення та максимальний виграш сьогодні стає важливішими за погляд у майбутнє, прийняття стратегічних рішень та непростий процес розвитку, результат якого, найчастіше, відкладений у часі.

В останні роки ми багато чуємо про технологію SMART та про те, наскільки постановка цілей визначає успіх у нашому житті. Але питання в іншому: як багато з вас не просто прочитав, почув або зберіг на майбутнє, а написав цілі, критично оцінив їх релевантність, конкретність та екологічність? А головне – почав виконувати та продовжує працювати над ними кожного дня? Думаю, що небагато.

Чому так? Ми часто переоцінюємо те, чого можемо досягти за рік та недооцінюємо наші результати в розрізі 10 років. В той час на шляху до цілі легко втрачаємо мотивацію, забуваємо про те, чому розпочали (адже багато хто пливе за течією і непогано себе почуває) та розчаровуємось. А що, якщо почати мислити не лише короткостроково – в рамках 3-6-12 місяців, а сформувати свій vision та знайти драйв, що надаватиме енергію кожного ранку?

Подумайте про те, куди ви рухаєтесь і де хотіли б опинитися через 10-20 років, що змушує вас прокидатись вранці? Мати напрям руху в поєднанні з щоденними звичками більш ефективно ніж купа прописаних цілей на наступні два роки. А вже пізніше додадуться конкретні кроки та КРІs.

Звичка 4. Оточувати себе токсичними людьми

Джим Банч, коуч з успіху #1 у світі, говорить про три складові успіху: 10% - це знання та досвід, 40% - це наші переконання та спосіб мислення, і 50% - оточення. Це про те, що знання, яких ми прагнемо все життя – не ключовий фактор; про те, що позитивний погляд у майбутнє та віра в свої сили мають неабияке значення; і про те, що важливо оточувати себе правильними людьми.

Створення надихаючого оточення – питання, яким я займаюсь останні два роки. Я хочу бачити серед своїх друзів та колег енергійних та амбітних особистостей, з якими ми можемо обговорювати ідеї та проекти, підтримувати один одного та зростати. Я також вірю в те, що перша людина, якій ви розповідаєте про свої плани або ідеї у високій мірі визначає, чи почнете ви над ними працювати: так, скепсис може вбити впевненість та бажання, а підтримка – надихнути на перші кроки.

Не випадково мільйонери спілкуються з мільйонерами, а продавчині у переході на Шулявці – з продавчинями. Зважте на те, що якщо ваші друзі не намагаються змінити своє життя на краще або в них постійні фінансові труднощі, навряд чи вони кинуть вам виклик або надихнуть на серйозні досягнення у житті.

Подивіться критично на своє найближче оточення: ці люди додають вам енергії або забирають її?

Звичка 5. Інвестувати час лише у термінові речі

Як часто ви відкладаєте ідею вивчити нову іноземну мову або прописати цілі на наступні два роки? У світі, повному телефонів, мессенджерів та емейлів все легше загубити себе у матриці Ейзенхауера у квадраті «термінове, але неважливе». Це так званий часо- та енергопоглинаючий стан, коли постійні листи та дзвінки відволікають від справді важливих справ.

Одна з нещодавно почутих ідей полягає у тому, що власники бізнесу на курсі «Стратегічний маркетинг» можуть почути ідею, що через півтора роки дозволить їм подвоїти прибуток, але через нове повідомлення на фейсбуці, скоріш за все, втратять цю можливість, адже нове повідомлення – це щось термінове, що викликає бажання негайно діяти. Цей стан називають ілюзією дії: здається, що ми постійно зайняті справами, але по суті, це термінові незначущі речі. Що з цим робити? Все просто – делегувати.

З іншого боку, справи, у які варто вкладати свою енергію – нетермінові та важливі: планування, розробка стратегії, вивчення англійської для бізнесу, вивчення мови програмування, що має потенціал стати найбільш затребуваною у майбутньому. Не дозволяйте собі прокинутись одного ранку з думкою: «Чому я не почала цим займатись раніше?»

І на подумати: поняття «немає часу» хибне. Є обмежений часовий ресурс та персональні пріоритети. І наступного разу, коли вас запросять на посиденьки за чашкою кави, задайте собі питання: чи просуває це мене до моїх мрій та планів?

Спілкуйтесь із надихаючими особистостями, знаходьте час для постійного розвитку та стратегічно важливих задач, пам’ятайте, що майбутнє не є минулим, будьте послідовними у своїх рішеннях та досягайте успіхів!

Юлія Мацаєнко
Автор:
Юлія Мацаєнко
comments powered by HyperComments