Ласкаво просимо, трон наразі вільний
18
квітня 2018 О 10:51
1123
5 способів м'яко сказати НІ

Щодня ми спілкуємося з багатьма людьми: з рідними, з друзями, з колегами по роботі, з керівництвом/підлеглими, з продавцями-консультантами, з перехожими тощо. Подекуди виникають ситуації, коли ці люди звертаються з різними проханнями, а інколи навіть вдаються до вмовлянь, або й спроб проманіпулювати. Якщо ви ніяк не можете навчитися відмовляти, казати "ні" у тих випадках, коли вам не хочеться чогось робити, аби не образити співбесідника - вам сюди. Перший українодівочий сайт гарного настрою "Каралєвна" пропонує 5 дієвих способів м'яко відмовити. 

1. Перш за все потрібно нарешті усвідомити, що відмова - це нормально! Ви маєте право сказати "ні" й не відчувати при цьому докорів сумління, бо значно гірше погодитися, а потім через силу виконувати обіцянку. Є така чудова фраза: "Я б із задоволенням, але..." У даному випадку співбесідник відчуває до вас певну довіру, адже ви погодилися б, втім є якісь життєві обставини. "Вже маю інші плани", "... завантажена на роботі", "... їду з міста" тощо - ці чіткі й короткі пояснення не дають продовження діалогу. 

2. "З цим не допоможу, але можу ..." - теж чудовий варіант, адже ви ніби відмовляєте, але й пропонуєте допомогу чи підтримку в чомусь іншому, що не буде вас напружувати. 

3. "Я подумаю". Якщо хтось аж надто напирає зі своїми проханнями, або дуже настирливо пропонує вам купити сукню/спідницю/парфуми, або ж робить супер-вигідну пропозицію, від якої не відмовляються, ви можете спокійно сказати: "Дякую, я подумаю". Ви й справді можете подумати, зважити все й потім погодитися, або не погодитися. 

4. Є ситуації, коли не до толерантності. Приміром ви не можете вживати алкоголю, а хтось наполегливо припрошує, або ж у вас алергія на шоколад, а кавалер безупину носить цукерки й бельгійські плитки, тут не може бути варіантів. Ні, ні й ще раз ні! 

5. "Повернімося до цього трохи згодом" . Можливо трохи інакше, але в цьому ключі можна відповісти людині, якщо ви не зовсім проти піти назустріч, але не зараз. Фактично ви не відмовляєте (або ж робите це ну дуже м'яко), а відкладаєте справу на майбутнє.

Спочатку завжди буває важко, важко почати відмовляти там, де раніше ви погоджувалися, хоч і вимушено, жертвуючи своїми інтересами та часом. Аби легше налаштувати себе на відмови, пригадайте скільки разів відмовляли ВАМ, скільки разів ви чули "ні", "наступного разу", "не зараз", "не виходить"...  Але якщо на якусь пропозицію вам дуже хочеться відповісти "так" - погоджуйтеся не вагаючись! Головне - слухайте себе і все буде добре.

 

У статті використано матеріали:
www.trn.ua, www.t1.ua

Каралєвна
Автор:
Каралєвна
comments powered by HyperComments