Ласкаво просимо, трон наразі вільний
08
лютого 2017 О 16:51
446
6 вражаючих піаністів нашого часу

 

Навіть якщо ви не великий прихильник піаніно і класичної музики, залишитися байдужим до їхньої гри на фортепіано чи роялі неможливо. Ти просто потрапляєш у полон чорно-білих клавіш, інструментальної магії і харизми виконавця. Кожен із них – музичний геній.  Пропонуємо зануритися у звуки піаніно, дозволити собі кілька хвилин неспішності та захоплення у компанії неймовірних шести піаністів сучасності.

 

Ezio Bosso/ Еціо Боссо (Італія) Following a Bird

 

Його звати Еціо Боссо, він народився в Італії, країні, що подарувала світові неймовірної краси мелодії, блискучих геніїв-композиторів та всесвітньовідомих музикантів. Коли йому було всього лиш 4 роки, він не знав алфавіту, але вже навчився читати з партитури. Йому пророкували чудове майбутнє – і саме так сталося. У 16 він уже грав соло в Парижі, після чого виступав в супроводі оркестру: Лондон, Вена, Нью-Йорк, Сідней. Згодом Еціо вивчив основи музичної композиції та диригування в Академії мистецьких наук у Вені. Сьогодні він найбільш відомий і талановитий музикант та композитор сучасності. Хвороба підступно підкралася в 2011, повільно прогресуюче захворювання центральної нервової системи – боковий аміотрофічний склероз (amyotrophic lateral sclerosis, ALS). «В одну мить я втратив все: мову, музику, - розповідає музикант. – Я грав і плакав. Місяцями мені не вдавалося нічого написати. Музика більше не була частиною мого життя, вона була далеко, мені не вдавалося зловити її…» Попри біль і розчарування, завдяки неймовірній внутрішній силі Еціо продовжував жити і боротися. І зовсім скоро музика повернулася. Він знову почав творити. «В той момент, коли мої пальці торкаються клавіш, я забуваю про свої проблеми…» Еціо Боссо написав чотири опери, чотири симфонії, концерти і численні квартети, сонати і тріо для піаніно. Працював в якості композитора, диригента на таких світових майданчиках як Carnegie Hall, Palacio de las Bellas Artes, Mexico City, BOZAR, Brussels, Teatro Regio di Torino, Lithuanian Chamber Orchestra та багатьох інших. Также творив музичні треки для кінофільмів, писав музику для балету. 11 лютого 2016 року Еціо Боссо виступив на музичному фестивалі в Сан-Ремо. Його виступ багатьох зворушив до сліз, його руки злітали над роялем, здавалося, ще хвилина – злетить і він сам, окрилений красою неймовірної мелодії. Він безперечно великий геній! Адже його талант та сила волі щоразу змушують його побороти біль і творити магію на сцені.   

 

Yiruma/ Лі Ру Ма (Корея) - River Flows in You

 

Їрума, або за традиційною системою транскрипції правильно буде казати Лі Ру Ма, народився в Сеулі в лютому місяці посеред зими. Його любов до музики проявилася одразу, і з 5 років він уже активно грав на фортепіано, а в 11 вирушив до Англії, навчатися в музичній школі для музично обдарованих дітей (Purcell School of Music). Згодом хлопець вступив до Королівського Коледжу, де його музичний талант заявив про себе ну дуже голосно, можна навіть сказати - крещендо, і світ побачив його перший альбом класичної музики під знаком DECCA. У 2002 році Лі Ру Ма (Їрума) відзначився тим, що вперше представив Корею на відомому музичному фестивалі MIDEM в Каннах, Франція. Дебютував талановитий корейський піаніст-композитор з ім’ям, яке звучить майже як ноти – Лі Ру Ма, у 2004 році на японській сцені з музичним супроводом, який він написав для телевізійних серіалів "Tokyowankei". І вже взимку 2004 року Yiruma успішно завершив рік феноменальним концертним туром із 23 зупинками у містах Кореї (2004 Drama Concert). Загалом він надзвичайно популярний! Його композиції займають найвищі місця у всіх можливих поп-чатах Кореї, його називають найперспективнішим музикантом нашого часу та найбільш відомим корейським нью-ейдж артистом. До того ж щасливчик ще й вкрав серце самої міс Корея – весілля з чарівливою панянкою Son Hye-im відгриміло 27 травня 2007 року, і тепер виключно персонально для неї перебирає він чорно-білі клавіші довгими вечорами. Yiruma відомий в усьому світі, його альбоми продаються в США, Європі та Азії. Найвідоміші композиції: «Kiss the Rain» (альбом «Missing You»), «May Be» (альбоми «First Love» і «Missing You») і «River Flows in You» (альбоми «First Love» і «Movement On a Theme»).

 

 

Jim Brickman/ Джим Брікман (США) - Pure Piano

 

Джим Брікман – красивий американець. Утім, це не найважливіші його чесноти, адже у самісіньке серце він вражає своєю грою на фортепіано. Його музика легка, оптимістична, жвава і світла. Вона сповнена і радості, і прозорого смутку. Вона змінює людей. «Мені б дуже хотілося, аби слухачі не просто відмічали, що їм подобається та чи інша композиція, але щоб вся моя музика органічно влилася у їхнє повсякденне життя». Звичайно, так і є. Його ніжні колискові, романси, пісні про кохання і неймовірні різдвяні мелодії навряд чи залишать когось байдужим. У п’ять років він почав цікавитися музикою, а у вісім вже займався приватно із вчителем. Але маленький Джиммі категорично не хотів грати за класичними правила, тому вчитель дуже скоро відмовився проводити з ним заняття і сказав мамі хлопчика, що нічого хорошого з нього не вийде, і крапка. І лише коли йому виповнилося 12 років, Джим знайшов свого наставника, випускника Клівлендського інституту музики. До слова саме цей інститут згодом закінчив і сам Брікман по класу композиції та аранжування, і через два десятиліття став успішним музикантом та популярним концертним виконавцем. Зараз Джим Брікман – блискучий піаніст-віртуоз сьогодення, композитор та аранжувальник, один з найкращих майстрів соло на фортепіано. Він бездоганно володіє і технікою виконання, і чуттєвою манерою гри. За свій оригінальний стиль і харизму він зібрав велику кількість нагород, в тому числі від премії «Греммі», шість його дисків отримали золотий та платиновий статус, а 28 композицій стали радіо-хітами.

 

 

Євген Хмара (Україна) - When She Slept

 

Є серед українських талантів піаніст-віртуоз, композитор, мистецтво якого здатне розбудити в людях почуття і глибину. Його музика чарує і надихає, дарує відчуття легкості і окриленості! З раннього дитинства Євген полюбив літаки і музику (мабуть, не дарма і прізвище у нього небесне – Хмара!). Ще змалку знав усі марки літаків, міг впізнавати їх за звучанням (ось де секрет ідеального слуху!), самостійно знайшов на небі Юпітер, Сатурн, Венеру, Марс, і на перші ж зароблені гроші одразу ж придбав собі телескоп. Мабуть, правда, із таким прізвищем тяга до неба надзвичайна! А потім його життя заполонила музика. З 1994 по 2003 рік навчався у музичній школі, і з 2004 року починає працювати у музичній сфері. Його талант рветься на свободу, прагне визнання, і з 2010 року Євген починає прописувати рояльні аранжування для зірок українського бізнесу, а у 2012 році стає фіналістом шоу «Україна має талант», і вже з того часу і до нині є музикантом шоу «Х-фактор». Саме шоу «Україна має талант» знайомить слухача з «Казкою» Євгена Хмари, і він стає знаменитим на всю країну. Володар Голлівудської премії імпровізаторів,  президентської премії, стипендію фонду «Надії та добра» за особливі досягнення в музичній сфері. 2015 рік став для музиканта яскравим та успішним, Євген об’їхав Україну в супроводі симфонічного оркестру. Кінець 2015-го року став знаменням. Так народився його новий альбом «Знамення», над яким працювало більше, ніж 100 людей і симфонічний оркестр. Його музика легка і казкова, добра і атмосферна, іноді драматична і вражаюча, утім, щоразу така, що грає на струнах серця вдячного слухача.

 

 

 

Michael Nyman/ Майкл Наймен  (Англія) The Heart Seeks Pleasure First

 

 

 

Британський композитор-мінімаліст, музичний критик і теоретик свого часу навчався в лондонській Королівській академії музики, де опанував необхідну музично-теоретичну базу. Цікавий тим, що створював так звану серйозну музику (опера, балет, концерти, струнні квартети), але з часом Найман створює музичні композиції і в інших напрямках, зокрема він є автором саундтрека до комп’ютерної гри «Enemy Zero», поп- та рок-композицій, створених у співавторстві. Йому також належать пісні, написані на вірші Шекспіра, Рембо, Целана. В ранній молодості Найман захоплювався музикою епохи бароко, і саме це згодом відобразилося в його творчості – музичних мелодіях для історичних фільмів. У 1976 році Найман створює камерний оркестр «Кемпіелло-бенд», пізніше його було перейменовано на «Майкл Найман бенд» (Michael Nyman Band).В цьому оркестрі середньовічні інструменти грають поруч із сучасними, а репертуар складають музичні теми Наймана з кінофільмів, опери, а також світова класика. Світову ж славу принесла Майклу Найману співпраця з відомим інтелектуальним кінорежисером Пітером Гринуеєм. Аби відчути стиль Майкла Наймана, достатньо послухати його саундтреки до фільму «Піаніно» (The Piano, 1993) – вони хвилюють і бентежать, рвуть на частини, змушують співпереживати, відчувати, змушують вслухатися в кожну ноту. Це і є творчість справжнього Генія, бо саме таким і є легендарний Майкл Найман.

 

Peter Bence/ Петер Бенце (Венгрія) - Human Nature (Piano Cover)

О, він надзвичайно емоційни, коли грає! Він навіть б'є своє піаніно! Саме так, відстукує ритм, пританцьовує, кумедно морщить носа, вихиляється плечима та усім тілом! І звісно ж слухати його - саме задоволення! Ще б пак! Такий ритм! Такі пристрасті! Такий Петер Бенце - молодий і неймовірно талановитий піаніст, композитор, саунд-дизайнер із міста Дебрецен (Венгрія). На фортепіано цей хлопець грає ще з пелюшок -майже у буквальному сенсі слова, а у 7 років він вже закінчив свою першу музичну композицію! У 2004 році випустив свій дебютний альбом під назвою Green Music. У тому ж році зайняв третє місце у Міжнародному конкурсі піаністів імені Дйордя Ференци. У 2008 році вийшов у світ його другий альбом Nightfall. У 2010 році вступив до Музичного коледжу Берклі, штат Массачусетс, на спеціальність "Музика для фільмів". У січні 2012 року його ім'я було занесено до Книги рекордів Гіннеса як піаніста-рекордсмена за швидкістю репетиції однієї клавіші (повторного її натискання) - це 765 нот в хвилину! Петер Бенце просто феєричний!!

Ми сподіваємося, що звуки піаніно у виконанні цих майстрів-віртуозів принесли вам стільки ж задоволення, скільки і нам! Насолоджуйтеся! Усього сім нот існує, а скільки музичної магіє вони дарують нам щоразу, злітаючи з-під пальців талановитих піаністів, котрих слухають заразі будуть слухати ще багато років поспіль.

Музику слухала і ділилася враженнями Слава Світова

Мирослава Кошка
Автор:
Мирослава Кошка
comments powered by HyperComments