Ласкаво просимо, трон наразі вільний
10
жовтня 2017 О 13:25
545
8 неймовірних книгарень світу

Прогрес невтомно мчить вперед, оцифровуючи нашу реальність та все довкола. І ось ми уже живемо онлайн, спілкуємося онлайн, кохаємося онлайн і читаємо онлайн також. Утім, є таки на світі, і в Україні, і за її межами, чудові острови творчості, інтелекту та культури, живого спілкування та жвавих дискусій – книжкові крамниці. Кожна з яких має свій шарм і стиль, свій почерк і харизму! Саме підбірку неймовірних книгарень світу пропонує вам Перший українодівочий сайт гарного настрою «Каралєвна» просто зараз! Там можна читати, гортати улюблені видання, смакувати кавою і неспішною розмовою з друзями про радісне та вічне, розумне та цікаве.

El Ateneo Grand Splendid (Buenos Aires, Argentina)

Такого ви точно не бачили! Гадаємо, що тільки заради цього вже варто поїхати до Буенос-Айреса. Книжковий магазин у приміщенні колишнього театру Grand Splendid! Оце справжнісіньке видовище! Справжнісінький літературний салон! Відома у Аргентині торгівельна мережа «Атенео» викупила приміщення театру, будівництво якого розпочалося у 1917 році й тривало два роки, для свого нового книжкового магазину. Реставратори зберегли декор й адаптували приміщення театру до потреб книжкового магазину. Балкончики для глядачів перетворилися на затишні читальні зали для кількох людей, у партері встановили книжкові стелажі та книжкові шафи з продукцією. Зараз там близько 120 тисяч книг! На сцені знаходиться кафе, а вечорами іноді виступає піаніст. Просто неймовірна атмосфера, до якої й собі хочеться доторкнутися!

The Last Bookstore (Los Angeles, CA)

Не зважаючи на дещо апокаліптичну назву (у перекладі «The Last Bookstore» означає буквально «Останній книжковий магазин», майже як останній судний день! ), ця книжкова крамниця дуже красива і простора. Знаходиться в центрі міста і приваблює багато відвідувачів та культурно-мистецькі, літературні та музичні заходи, також має відділ вінілових платівок та ділить простір разом зі Spring Arts Collective, спільнотою, яка організовує численні виставки сучасних митців. Для тих, хто насмілиться піднятися нагору, на вищий поверх, у Лабіринт понад Останнім книжковим магазином», чекають понад 100 000 книжок у чудовому антресолевому просторі ціною 1 долар кожна!

Selexyz Dominicanen (the Netherlands, Maastricht)

Його називають найкрасивішим книжковим магазином у світі! Ще б пак! Адже він знаходиться у приміщенні 700-літнього колишнього католицького собору, а відтак з першого погляду вражає своєю грандіозністю. Приміщення багато років слугувало чим тільки: і архівом, і складським приміщенням, і велосипедним хлівцем, коли аж нарешті воно трансформувалося у неймовірну книжкову крамницю! Архітектурна компанія із Амстердама, Merkx+Girod, переобладнала старовинний храм у книжковий магазин мережі Selexyz. Так народився храм книг! У 2007 році митці здобули особливий приз за дизайн проекту – Lensvelt de Architect Interior Prize, заслуживши статус найкрасивішого книжкового магазину світу! Популярні видання розташовані на темних полинцях, які розмістили на першому поверсі, а богословські та теологічні фоліанти знаходиться ближче до неба, там, де збереглися старовинні фрески. Дістатися до них можна або драбинкою, або на ліфті.

City Lights Bookstore (San Francisco)

Заснований у 1953 році, цей книжковий магазинчик є не лише одним з найбільших національних незалежних книжкових крамниць, але й має цікаву літературну історію. Поет Лоренс Ферлінгетті (Lawrence Ferlinghetti) та Пітер Мартін вирішили об’єднати свої сили і відкрити чудову книгарню. В 1955 Ферлінгетті також заснував видавництво City Lights Publishers, для того щоб презентувати роботи Джека Керуака, лідера бітників – так званого «розбитого покоління» (The Beat Generation), угрупування американських письменників, котрі вели певний соціокультурний стиль життя і ставили собі на меті епатувати суспільство поміркованих, а після видання непристойної та епатажної збірки Алена Гінсберга «Howl and Other Poems» («Крик та інші поезії»), Лоренса узагалі притягли до суду. Але і до цього часу видавнича гілка продовжує свою справу, видає нові книжки та переклади текстів відомих міжнародних авторів.

John K.King Used & Rare Books (Detroit, MI)

З величезною пристрастю до старих книжок Джон Кінг, зрештою, почав шукати достатньо великий простір для своєї приватної колекції, яку довелося розмістити у чотирьохповерховій будівлі колишньої фабрики з виготовлення пальчаток в центрі міста Детройт. Зараз книжковий магазин нараховує понад мільйон різних примірників і спеціалізується на продажу рідкісних видань, незвичних і колекційних книжок. Двадцятеро працівників допомагають відвідувачам розібратися з колекціями, які поділено на 900 секцій. Усіма секціями керують двоє канарок та двоє псів.

Livraria Lello & Irmão (Portu, Portugal)  

Одна з найстаріших книгарень Португалії, заснована 1869 року. Одна з найкрасивіших книгарень світу. Коли британська газета The Guardian складала рейтинг найбільш красивих і популярних книгарень світу, Книгарня Лелльо та сини посіла третє місце у списку. Масивні дерев’яні гвинтові сходи, величезна кількість полиць з книжками, особлива атмосфера мудрості і таємниці. Подейкують, що славнозвісна чаклунська книгарня «Флоріш і Блотс» із серії романів про Гаррі Поттера фактично списана з книжкового магазину Лелльо та сини, тому що у далеких 1990-х роках Джоан Роулінг деякий час жила у містечку Порту, викладала там англійську мову й частенько навідувалася до місцевої книгарні, аби зачитуватися книжками.

Brattle Book Shop (Boston)

Книжковий магазинчик Brattle Book Shop дістався власникові, Кенові, у спадок від батьків, які літературу просто обожнювали. І не дивно, що першим словом, яке колись промовив у дитинстві Кен, було «книжка». Зараз Кен разом зі своєю дружиною підтримують цей особливий острівець книжок та мудрості, який приваблює диваків та інтелектуалів, поціновувачів раритетних книжок і найсправжнісіньких бібліофілів. Чим цікава книжкова крамниця? Там можна купити як дешеві, бувші у вжитку і прочитанні книги, так і дорогі рідкісні видання, настояні часом. А ще до крамниці регулярно приходить читачка, котра …поїдає Біблію! Щоразу вона підходить до стелажів із книжками, знаходить святе письмо, вириває з нього сторінку і зжовує просто на місці! Власник каже, що найбільше смакує їй католицька. Десь там, на численних книжкових полицях, також є старе, друге видання 1850 року книжки Наталієля Готорна, американського письменника, представника темного романтизму, під назвою «Червона літера» вартістю 500 американських доларів. Може, є, а може, вже й нема. Хтось міг уже купити! Книжки, знаєте, зараз страшенно популярні.

Atlantis (Santorini, Greece)

Уявіть собі чудовий грецький острів Санторіні, повітря пахне морем і хвоєю, хочеться співати від щастя! А у маленькому містечку Ія, на пагорбі, у затишній місцині розташована неймовірна і камерна, богемна й прекрасна книгарня Atlantis. Колись двоє американських туристів завітали на острів Санторіні й були вражені його красою. Обоє на той час були студентами Оксфордського Університету, а ще – фантазерами! І надумали вони заснувати на цьому прекрасному острові книгарню. Так і зробили! Назвали її на честь Атлантиди і здобули відзнаки усіх можливих культових медіа, адже книжковий магазин, який вони створили і справді нагадує рай на землі. На даху книгарні можна сидіти, читати і спостерігати за заходом сонця. Кажуть, на Санторіні він особливий.

Джерела: https://theculturetrip.com/ https://www.buzzfeed.com/ atlantisbooks.org

Каралєвна
Автор:
Каралєвна
comments powered by HyperComments