Ласкаво просимо, трон наразі вільний
20
лютого 2017 О 20:37
293
9 пречудових книжок для маленьких дівчаток

У світі так багато хороших дитячих книжок! Як же вгадати і натрапити на ту, яка найцікавіша, найбарвистіша, най-най-най? Відповідь проста - ходіть на книжковий шоппінг разом із дитиною! Експериментуйте! Обирайте книжки за розміром і кольором, зайчиком на палітурці та автором! Знаходьте "свої" книжки, зачитуйтеся ними, адже нічого так не зближує батьків і дитину, як колективне прочитання книжки! Ми перебрали полиці і раді презентувати Вам дев'ять неймовірно чудових, різнокольорових, добрих і повчальних книжок, які гарантовано точно сподобаються маленьким дівчаткам! Талановиті зірки сучасної української літератури: Іван Андрусяк, Олеся Мамчич, Лариса Ніцой, Катерина Міхаліцина, Олена Горобець, Юрій Ярмиш, Тетяна Щербаченко, а також чудові автори з інших країн напридумували такого, що тільки читай і читай! Тож читаймо разом зі Славою Світовою та її маленькою донечкою Полінкою!

 

«Принцеса Малинка» - Елеонора Барзотті (Видавничий будинок «Фактор»)

 

У маленькому рожевому замку живе собі чарівна Принцеса Малинка! У неї є грайливий песик Чіпрія і багато друзів! Принцеса Малинка любить приймати ванну з трояндовими пелюстками і чепуритися перед дзеркалом, приміряючи свої чарівні сукні, до яких вона взуває зручні улюблені кросівки (в них бо так зручно бігати і гратися!). А ще Малинка вивчає історію та географію, танцює і їздить верхи, також у неї відмінні манери – на те ж бо вона і Принцеса! Книжка барвиста і яскрава, оповідки читаються легко і програються у ролях у побуті. Одна із найулюбленіших книжок маленької Полінки!

 

Справжня принцеса їсть овочі, не скривившись, навіть якщо вони їй не надто смакують. … Якщо який-небудь принц хоче запросити мене на танець, він підходить до мене, вклоняється й дарує троянду. Після танців я пригощаю всіх фруктових соком.

 

 

 

 

«Тиранозавр Оленка» - Олеся Мамчич, «Горобці-молодці» - Олена Горобець (Видавництво «Фонтан казок»)

 

Книжка стала нашою улюбленою, щойно ми ухопили її до рук! А після того, як –надцять разів підряд прочитали неймовірно позитивний і грайливий віршик «Носи» та одразу ж завчили його напам’ять, книжка займає почесне місце на нашій книжковій поличці! «Вертикальна» книжечка – так називає її Полінка, і щоразу із задоволенням просить прочитати їй ще про тиранозавра Оленку, про хлопчиків, які не люблять гратися з зайцями, про босо-взутого сніговика і будинок із зорями, про бешкетного єнота і країну Азур! Однозначно для веселого сімейного читання рекомендовано!

 

А у нас, дітей, носи –

 

Незрівнянної краси,

 

Люблять запах шоколаду,

 

Пиріжків і ковбаси.

 

 

 

 

«Їжачок та Соловейко» - Юрій Ярмиш (Видавництво «Абабагаламага»)

 

Це одна із тих сентиментальних, світлих і добрих книжок, яка змушує плакати навіть маму! І так, зізнаюся, щоразу на останній сторінці мій голос зрадливо тремтить і, зціпивши зуби, я ледве-ледве дочитую про маленького Соловейка і Їжачка, котрий перетворився на зелену сосонку… Книжка про добро і дружбу, відданість і хоробрість. Книжка, від прочитання якої усміхаєшся крізь сльози і розумієш: саме такі історії треба розповідати дітям, аби вони росли і ставали справжніми Людьми.

 

Тоді Їжачок зібрав усі свої сили і тихо сам собі звелів:

 

-          Я мушу стати сосонкою! Мушу! Хай Соловейко її впізнає і звиє тут своє гніздечко! Хай він буде щасливий!

 

І тут сталося диво: на тому місці, де щойно стояв Їжачок, постало… чудове зелене дерево.     

 

 

 

«Хто росте у парку» - Катерина Міхаліцина (Видавництво Старого Лева)

 

Ось так просто взяти і вивчити назви усіх дерев не так і просто, до того ж, на перший погляд, нудно! Але тільки не з чудовими оповідками про мешканців парку! Адже тут у кожного дерева – свої прикмети, свої цікавинки і свої історії. У берізки є сережки, а на дубі виростають жолуді, на горобині – червоні кетяги ягід, якими ласують пташки взимку, липа має плоди-горошинки, а клен – двокрилатки, що літають за вітром! У ясена цвіт з дрібненькими торочками і китичками на кінці, явір живе понад 500 років, каштан має колючі зелені іжачки, а тополя – пух! Сторінка за сторінкою ми відкривали для себе неймовірний світ живих дерев! І тепер у парку Полінка щоразу впізнає всі дерева, пригадуючи їхні історії. Добра і хороша книжка з цікавими фактами про дерева.

 

-          Краса-а-а… і я на тебе схожий?!

 

-          Так. Ти схожий на мене, бо ти – мій паросток. Я чекало на тебе багато-багато років. Тепер я щасливе. Бо щастя – це знайти у цьому світі когось схожого на тебе. Хоча б листочками, хоча б тріщинками на корі…

 

 

 

 

 

«Я не хочу бути принцесою» - Гжегож Касдепке (Видавничий дім ШКОЛА)

 

Усі дівчатка мріють стати принцесами, носити кришталеві черевички і корону із чистого золота. А що, коли дівчинка категорично не хоче бути Принцесою? Що коли вона хоче бути справжнісіньким драконом (у нашому випадку - пожежником!)? Таким, що дихає полум’ям і хрускає лицарів в обладунках, немов якісь чіпси! Звісно ж, у цьому випадку, тато грає роль шляхетного лицаря, а мама – прекрасної принцеси, а бабуся з дідусем мусять знерухомлено лежати на килимі скам’янілими скелетами! Книжка, сповнена гумору і дотепів, кумедних діалогів та фантастичних пригод! Ми перечитали її вздовж і впоперек кільканадцять разів, і, зізнаюся, жодного разу нам не було від цієї книжки нудно!

 

Тільки один-єдиний дідусь вважав, що його внучка може бути аж таким страшним драконом.

 

-          Ти не здивований? – розвела руками Марися.

 

-          Ані крихти!

 

-          І ти здогадувався, що я чимось схожа на страшного дракона?

 

-          Давненько здогадувався, - похвалився дід. – Відколи мені перший раз довелося міняти тобі пелюшки!

 

 

«Літачок-рятівничок» - Наталя Вовк (Видавництво «Абабагаламага»)

 

Буває так, що і нам часом гукають: «Гей ти, гномику, не плутайся під ногами!». І тоді ми засмучуємося і почуваємо себе нікчемами. Літачок-рятівничок теж засмучувався і чекав на той день, коли він нарешті стане комусь потрібен. І сталося так, що саме маленький літачок-рятівничок наважився полетіти у складну і важку подорож, аби врятувати маленького хлопчика, котрий захворів далеко в горах. І його треба було негайно відвезти до лікаря! Попри сумніви і кпини великих літаків, маленький рятівничок впорався і став героєм! Книжка вчить вірити в себе і робити маленькі добрі справи. З цією книжкою Полінка прокидалася і лягала спати кільканадцять тижнів підряд.

 

Великі літаки вишикувалися в один ряд, і коли літачок покотився повз них, кожний сказав йому добре слово:

 

-          Молодець!

 

-          Вибач за недовіру!..

 

-          Ти найсміливіший і найкращий!

 

-          Ти – літачок-рятівничок!

 

Літачок з несподіванки так розчулився, що по скляних його очах побігли непрохані сльози…

 

 

«Неслухи і вередулі»- Лариса Ніцой (Фамільна друкарня huss)

 

Там є мудрий білий кіт і капосні хитрум-хитрумлики, а ще Мар’янчик-грубіянчик, Настуня-хитруня, Наталочка-забувалочка, Лесюня-вередуня і Машуня-ледарюня, котрі потрапляють у неймовірні пригоди: роблять капості, фантазують, як собі тільки того хочуть, б’ють байдики, забувають про найважливіші речі, вередують і капризують. Але перипетії, у які вони потрапляють, змушують їх подивитися на себе критично, а відтак змінитися і стати чемними. Книжка дуже повчальна і цікава, весела і захоплива. Щоразу, як Полінка збирається хитрувати, я запитую: "Ти що Полюня-хитруня?!" Вона усміхається і каже: "Нізащо!"

 

Настуня розсердилася:

 

-          Ніколи! Ніколи більше не буду хитрувати!

 

І тільки вона це сказала – зелені чоловічки луснули, як дві мильні бульбашки! Аж кіт Муркіт фиркнув від несподіванки.

 

-          От і добре, доню! – обняла Настуню мама. – От і не хитруй!

 

З того часу Настуня більше не хитрує. Вона не хоче, щоб хитрум-хитрумлики повернулися. А ви їх ніде не зустрічали?

 

 

 

«Лякація» - Іван Андрусяк (Видавництво «Фонтан казок»)

 

Зізнаюся чесно: вірші Івана Андрусяка ми читаємо ще з пелюшок! І просто обожнюємо! І величезну їх кількість знаємо напам’ять: і про мухоморів, котрі мандрують на море, і про Чакалку, і чупакабру, і бегемотиків, і шашіль! Маленька прихильниця творчості пана Івана стежить за усіма новинками, тож яскрава книжечка «Лякація» також пішла нам «на ура!» Ще б пак! Адже там у 13-ім трамваї таке-е-е-е, що ого-го! А коти літають краще від пілотів! А дружба з бегемотом – непроста робота! Гортаючи сторінки цієї невеличкої, веселої книжечки ми з Полінкою дізналися, що жаби не живуть у морі, чим треба писати вірші, з чого складається качка, звідки приходить осінь і ще багато цікавого! Віршики читаються легко й ритмічно, а кумедні сюжети викликають щиру усмішку! Для розбишацького читання та гарного настрою рекомендовано!  

У тринадцятім трамваї

завиває бегемот.

А чого він завиває?

Весь трамвай про це вже знає:

бегемоту ненароком

тицьнув хоботом ув око

необачний слон - і от

завиває бегемот!

 

 

«Біла, Синя та інші» - Тетяна Щербаченко (Видавництво Старого Лева)

 

Хто не любить котиків? Котиків люблять усі! А надто – киць! Особливо, коли ті блакитного, зеленого, біленького, чорненького та інших забарвлень! Затишні та милі історії розповідають нам про красивих киць неймовірних кольорів, щоразу страшенно звеселяє своєю з’явою Цар усіх птахів – Орел, який то прихмарюється, то придеревлюється, і все йому дивні киці кругом ввижаються! Чудові ілюстрації Жені Миронюк створюють настрій і додають родзинки! Читали, читаємо і будемо читати з превеликим задоволенням!

Потім Орел виконав вправи для шиї: вправо-вліво, вправо-вліво... Овва! повернувши шию ліворуч, птах закляк. Зовсім поруч серед гілля було щось та-а-а-а-ке... Мову йому відібрало. Пір'я настовбурчилося. Цар Птахів побачив Зелену Кицюню...

 

Перший українодівочий сайт гарного настрою "Каралєвна" бажає усім добрих книжок, повчальних та веселих історій, а також затишних родинних читань! І нехай ваші маленькі дівчатка будуть красунями і розумничками!

Книжечки читали Слава Світова та її донечка Полінка

Слава Світова
Автор:
Слава Світова
comments powered by HyperComments