Ласкаво просимо, трон наразі вільний
12
березня 2017 О 19:38
918
Де шукати квіти, або 5 флористичних див України

…Ти пахнеш полем, квітами і сонцем,

Завжди мандруєш і не знаєш втоми,

Дивлюсь у тебе наче у віконце,

Шукаю відповідь. Бо я не знаю, хто ми...?

Іванка Захаревич

Чудові, яскраві, мрійливі і горді, тендітні та ніжні… Квіти – метелики весни, що радують спрагле серце після крижаного царства зими. Хочеться сонця, теплого вітру, кохання, впевненості. Хочеться подорожувати і жити, бути, а не лише здаватися… Хочеться дихати на повні груди, тримати за руку коханого, хочеться радості й натхнення… Веснааа! Навесні 2017 подорожуймо квітковими маршрутами рідної землі. Адже дива чатують на кожному кроці…

Підсніжник складчастий. Реліктова Черкащина

Неймовірної краси килим із білосніжних перлин на зеленому тлі весни можна спостерігати у березні на Черкащині, коли у сакральному, енергетичному місці, Холодному яру, квітнуть підсніжники. Завдяки людській небайдужості та охороні від браконьєрів острівці білосніжних, тендітних, замріяних квітів значно збільшилися і зачаровують своєю красою, неймовірним ароматом. Здається, що саме тут прокидається Весна. Невпевнено ступає землею, шурхотить торішнім листям, торкається всього живого, шепоче теплим вітром. І природа прокидається білосніжними квітами і першими зеленими листочками. Скільки легенд побутує у народі про диво-квіти, про квіти Весни, про підсніжники. Всі вони оповиті таємницею, історіями, сповненими коханням, вірністю та щирістю.

Підсніжники… Провісники нового дня і нового життя. Сильні й наполегливі паростки пробиваються до сонця, незважаючи на всі труднощі. До безхмарного блакитного неба… Сором’язлива, витончена і прекрасна квітка підсніжника - як жінка, красива і прагне турботи, як диво – незбагненна. У своєму житті варто побачити цвітіння неповторних холодноярських підсніжників. Важливо пам’ятати й про те, що це рослина Червоної книги. Нею варто тішитися тільки у природі, а на пам’ять залишати собі лише світлини на її фоні. Адже найважливіше у нашому житті – здоров’я та позитивні емоції, а зовсім не матеріальні речі! Насолоджуйтесь красою!

Сакура. Диво Японії в Ужгороді

У другій половині квітня місто Ужгород перетворюється на королівство рожевого цвіту, туристичну Мекку, на місто, де живуть дива родини Квіткових. Адже саме тоді квітнуть неймовірно красиві сакури. З давніх-давен сакура, або японська вишня, символізує Японію і користується шаною та популярністю у цій країні. Період цвітіння сакур у Японії викликає загальне замилування. Жителі країни насолоджуються й тішаться цим неймовірним дивом. Мільйони туристів мріють побачити славетну й таємничу Фудзіяму, саме коли у її підніжжя рожевим буйством квіту розкидає свої пелюстки диво-сакура.

Вже майже сто років від тоді, як цвіт ужгородських сакур зачаровує не тільки місцевих жителів, а й усіх бажаючих доторкнутися до цього дива природи. Тому у нас є чудова можливість помилуватися нею на просторах рідної країни. Сакурова алея у місті Ужгород у період цвітіння нагадує райський сад, рожеве королівство мрій, казку на український лад. Тендітні й стрункі, розлогі й ошатні дерева нагадують чудернацькі пухкі хмарини, сувої солодкої вати чи солодкі завитки зефіру. Гілки сакури рясніють квітами, пелюстки яких схожі на рожевий шовк і невагомо кружляють у повітрі, сідаючи на долоні перехожих. Вони виконують бажання, здійснюють омріяне і надихають легкістю та красою. Рожево-зефірне, квіткове диво, яке неодмінно ти мусиш побачити на власні очі вже цього року!

Магнолії – квіти кохання. Національний Ботанічний сад ім. М.М.Гришка

Це неймовірний сад. Сад великих рожевих мрій існує. З відтінком дитинства, романтичних почуттів та тендітних посмішок. З ароматом карколомного майбутнього та неймовірних спогадів. Атмосфера незвичайної казки, яку хочеться гортати, тішитися ілюстраціями довкола чи загубитися у чудернацькій історії. Тому теплого, весняного дня відправляйтесь на пошуки щастя до космічних, прадавніх магнолій!

Одночасно із казковими сакурами розквітають ошатні білосніжно-рожеві, фіалкові, ніжні й спокусливо красиві магнолії. Ще одні красуні весни, символи легкості і кохання. Їх квіти  не схожі на жодні інші, їх краса приголомшує,  а розміри бутонів вражають – інколи ледве поміщаються на долоні. Магнолії одні з найдавніших представників флори на планеті. Вони несуть в собі пам'ять епох, колосальну енергію і силу Всесвіту. А ще, науковці й досі не можу пояснити той факт, чому квіти магнолії теплі на дотик(особливо зранку), чому температура в середині квітки значно вища за температуру зовні. Загадка природи, яку варто відчути і до якої варто торкнутися.

Знайди вільний день у своєму щільному розкладі і відправляйся у ботанічний відновлювати сили і черпати неймовірну енергетику від природи, прекрасного, квітів, сонця, безкрайого неба, від кольорової палітри життя. Відпусти смуток, що проростає в твоїй душі, гнітючі спогади, нереалізовані мрії.  Довірся Всесвіту і він знайде для тебе сили, а передасть їх за допомогою космічно красивих, незрівнянних і неповторних квітів! Наповнюй себе радістю! Подаруй собі магнолієвий рай!

Нарциси. Диво Закарпаття під охороною ЮНЕСКО

Стрункі квіти з п’янким ароматом. Символи весни, свободи, відродження, кохання, перемоги, жіночності. Подарований букет цих незвичайних, овіяних міфами та легендами, квітів буде приємно тішити і прийдеться до смаку кожній панянці. Але якщо це романтична подорож у Долину нарцисів, де їх кількість вражаюча і краса неймовірна, то такий квітковий дарунок запам’ятається на все життя. Це неймовірне видовище чи на світанку, чи на заході сонця. Коли серед буйного різнотрав’я, зрощені силою сонця, п’янкими росами і красою землі, невагомо хитаються голівки нарцисів, ніби, намагаються зазирнути у срібне дзеркальце і помилуватися своєю красою незрівнянною.

Із древньогрецького міфу ми знаємо про самозакоханого бога Нарциса, якого уособлює чарівна квітка та інколи сама є символом, такої, здвалося б на перший погляд, гнітючої риси, самозакоханості. Та не забуваймо, що себе любити варто і любов зрощена у власному серці може бути подарована оточуючому світові, людям, з її кількістю множаться твори мистецтва, нові відкриття та корисні знання. Всьому має бути межа, а нарцисів забагато не буває! Сонце, зелені полонини, краса природи наповнена струнами срібного павутиння, з якого легко скрапують дзвінкі роси. Яскраві кольори, пастельні відтінки, ніжність у кожній квітці. Розуміння безмежності Всесвіту, краси, яку варто зберегти, увібрати в серце, наповнити кожну клітиночку свого тіла, щоб у майбутньому прагнути до неї, думати й оберігати! Хай в серці кожного, хто бачить диво проростає насіння краси і віри у добро! Що жінці потрібно? Кохання і квітів! Природної краси і простір для творчості! А все інше у неї обов’язково буде! Почніть з Долини нарцисів!

Тюльпани. Турецькі скарби

Весна підніме келихи тюльпанів…

Ліна Костенко

За легендою, у бутоні жовтогарячого тюльпану живе щастя, а заволодіє ним тільки той, хто зможе відкрити тендітну квітку на стрункій ніжці. Але жодній людині цього не вдалося. Та одного разу маленький хлопчик побачив неймовірно яскравий і сонячний тюльпан. Його дзвінкий дитячий сміх, маленькі допитливі оченята та жага знань пробудили тюльпан і він відкрився. Від тоді подарований букет тюльпанів – на щастя і 100% запорука хорошого настрою.

Тюльпани…Чи не одні з перших квіти, світлини яких навесні заповнюють наші стрічки у соцмережах або вдало доповнюють обстановку на робочому столі, красуючись у скляній фігурній вазі. Палітра їх кольорів ну дуже широка, а сортове різноманіття вражає. Білі, жовті, рожеві, лавандові, кольору ніжної пудри, персикові…Маленькі мініатюрні карликові, келихоподібні, квіти висотою з сонях, махрові… Голова йде обертом! У зоряні весняні ночі у атласних голівках тюльпанів ніжно кутаються у пелюстки маленькі феї, які здійснюють бажання. Місяць, срібною колисковою та вітер теплим подихом нашіптують їм пророцтва… Тюльпани – квіти королівств, палаців та великих країн світу.. Не варто засмучуватися, якщо немає можливості відвідати Голандію, де величезна ковдра яскравих квітів розкинулася  на безмежних просторах. Варто цієї весни поринути у кольорову казку тюльпанів України, знайти місце масового цвітіння тюльпанів (Київ, Кропивницький) і одного сонячного дня вирушити у неймовірний світ емоцій, натхнення і вражень. Ніби веселка розквітла на землі, ніби весна розкинула свої широкі стрічки-коси… З чим тільки не порівняти цвітіння гордих і красивих, мрійливих та прекрасних тюльпанів.

Нехай подорожі запам’ятаються надовго і тішать красивими світлинами. Радійте кожному дню і насолоджуйтесь життям!

 

Фото (с) Pinterest.com

Наталка Скакун
Автор:
Наталка Скакун
comments powered by HyperComments