Ласкаво просимо, трон наразі вільний
28
липня 2017 О 11:21
1168
#Girls.Books.Fashion: Анна Авузяк, волонтер

Анна Авузяк - смілива і прекрасна! Сім місяців тому вона переїхала до міста Гома, що у Демократичній Республіці Конго, в Центральній Африці, де проходить лінія екватора. В її саду проживають колібрі та гекони, вона уже може торгуватися на місцевому базарчику мовою суахілі й вітатися "Джамбо!" (Привіт!), вона зустрічає світанки посеред неймовірно красивих, високих дерев, а вдень займається волонтерством. Тут у Києві вона поставила на паузу свою діяльність у ательє індивідуального пошиву Soulmates, співвласницею якого є, й натомість займається покращенням пошиву у місцевому ательє та читає лекції з дизайну та креативності на курсах лідерства для підлітків, а також спрівпрацює з місцевим дизайнерським брендом Kivu Nuru. У спеціальній рубриці #Girls.Books.Fashion ми щотижня дізнаємося у відомих та успішних дівчат про їхні улюблені книжки, аромати та модні речі. Сьогодні Перший українодівочий сайт гарного настрою "Каралєвна" розпитав Анну про книжки, які вона читає в далекій Африці, про речі, які вона бере з собою у подорож, африканську моду та дівочі дрібниці.

Про книжки, які читає в далекій Африці

Наразі в мене на столику «Маленька кав’ярня у Кабулі» Дебори Родрігес про п’ятьох талановитих та сильних жінок різного віку, світогляду та віросповідань, що захищають свій власний маленький світ всередині одного з найнебезпечніших міст на планеті. Останнім часом мене все більше захоплює тема конфлікту звичайних людських життів та почуттівз традиційним устроєм суспільства в якому вони ці люди мешкають. А ще – тема жіночої соціальної нерівності, яка й досі актуальна у стількох країнах нашої планети. З останнього улюбленого – «Бог дрібниць» Рой Арундаті. І, звичайно, пан Джон Кутзее. Ніхто не пише про Африку так пронизливо та чесно, як він.

Про приємні спогади та улюблені речі, які бере з собою у мандрівки

Я ніколи не подорожую без улюбленого парфюму. І нехай він на мені далеко не щодня, але вчені недарма довели, що аромати – одні з найсильніших «якорів» для спогадів. Пару крапель – і я знову у Києві, і наді мною весняне небо, а поруч – улюблена подруга, з якою ми п’ємо по горнятку капучино, або по келиху вина. 

Про африканську моду і стандарти краси

Жінки, та й чоловіки у Конго – ті ще модники. Тут ти ніколи не будеш, як-то кажуть, overdressed – хоч вийди за хлібом у вечірній сукні. Жіночність тут розуміють так, як її бачили в Європі у 50-х: вузькі сукні та незручні, що підкреслюють всі жіночі принади, високі підбори. А ще у Конго носять лише спідниці довжиною за коліно. Коротші – це скандал! Я ж кажу, п’ятидесяті! /усміхається/ Все з яскравих тканин у місцевих ательє, але, на жаль, якість така, що українка, мабуть, втратила би свідомість, побачивши таку сукню зблизька. Тож я використовую досвід Soulmates для того, щоб покращувати якість роботи місцевих майстринь.

Кілька слів про яскраву Африку та жіночу сумочку

Африка – це щоденні виклики. Собі, своєму комфорту, своєму світосприйняттю. Але якщо сприймати ці виклики як шанс відкривати для себе щось нове та постійно змінюватися, ставати спокійнішою, гнучкішою, витривалішою – життя тут стане просто неймовірним досвідом! Це континент для тих, хто готовий жити з відкритими очима та серцем. Точно не консерваторів, яким комфортно у їхньому кубельці.

Моя сумочка все також наповнена дівочими цяцьками, але біля ліжка в мене стоїть ще одна – з документами та триденним запасом їжі, води та одягу. У Конго ніколи не знаєш, що чекатиме на тебе завтра. Виверження вулкану, землетрус чи збройні групи – треба бути готовим до будь-яких сюрпризів.

Мабуть, уся родзинка і привабливість справжньої жінки у тому, що вона прикрашає своєю присутністю будь-яку точку земної кулі й, куди б не йшла, всюди бачить красу і простір для здійснення своїх мрій! А ще має сміливість займатися тим, що приносить задоволення їй, а користь іншим! Тож читаймо гарні книжки, розширюймо свої горизонти та змінюймо цей світ на краще!

Слава Світова
Автор:
Слава Світова
comments powered by HyperComments