Ласкаво просимо, трон наразі вільний
08
липня 2017 О 19:34
1761
#Girls.Books.Fashion: Евеліна Ганська, блогерка, волонтерка

Евеліна Ганська - українська блогерка, журналістка в медіа-проекті IDEALIST.media, волонтерка. У спеціальній рубриці #Girls.Books.Fashion ми щотижня дізнаємося у відомих та успішних дівчат про їхні улюблені книжки, аромати та модні речі. Сьогодні Перший українодівочий сайт гарного настрою "Каралєвна" розпитав Евеліну про книжки, які вона узяла б із собою в мандрівку, про філософію татуювання та улюблені речі, які мають свої історії.

Про світових класиків літератури та суч.укр.літ.

Читаю книжки видавництва "ИЛ-music" — це музичний лейбл, який трансформувався у незалежне книжкове видавництво. Ні, мені не подобається те, що вони видають, просто одного разу чувак з гурту "макулатура" пояснив: "Мы ничего не зарабатываем, продавая свою музыку в googlemusic. Покупай книги". З тих пір я купую будь-які нововидані книжки цього видавництва на концертах "макулатури" публікую в Instagram кілька дивних фото з цими книжками і забуваю про них. Варто зазначити, що хлопці з "макулатури" і самі є в списку авторів, яких видає "Ил-music" Раніше читала Достоєвського, Екзюпері, Ремарка, О'Генрі, Ромена Гарі, Казандзакіса — в 5 років я прочитала "Мальчик у Христа на ёлке", а в 9 вже хотіла бути схожою на Наташу з "Тіні в раю" Ремарка. Останнім часом якщо і читаю щось із сучукрліту — то це книжки, написані знайомими. Подобаються різні арт-буки з купою малюночків, фото, уривками текстів та віршів, але те, що вони видані в Україні не робить їх сучукрлітом.

Про книжку, яку покладе у наплічник та візьме з собою у мандрівку

Якби я вирушала в подорож, то в моєму наплічнику було би дві книжки: "69 місць, де варто побувати із мертвою принцесою" Стюарта Хоума і "Маленький Принц" Екзюпері. Тому що ці дві книжки — найогидніше і водночас найпрекрасніше із того, що я читала. В принципі, більше нічого і не треба з собою брати, якщо подорожувати не любиш так, як я.

Про татуювання та їхній символізм

Як я ставлюся до татуювань? Не знаю. Маю їх на собі більше 20. На мені є тату, ескізом для якого було використано протестний плакат авторства знайомого поета і художника з Росії, обкладинка першого повноцінного альбому гурту "Вагоновожатые", назви пісень нікому не відомих, або навпаки — дуже відомих свого часу гуртів, дати смерті близьких друзів, ілюстрації до пісень одного культового, нині вже неіснуючого музичного колективу, кілька малюнків, значення яких я пояснювати просто не хочу і навіть чорна діра (так. Не питайте). А ще Маленький Принц, який поступово, чомусь, зникає з тіла. Все разом це виглядає просто жахливо, але я не жалкую про жодну з них, навіть про зникаючого Принца.

Про модну річ цього сезону

У мене немає модних речей. Я не розумію, що модно чи навпаки — вдягаюсь майже завжди в чорне і комфортне. Проте можу розказати дві історії про улюблені футболки . В 2007 чи 2008 році я купила у криворізькому секонд-хенді нову чорну футболку за 9 гривень, і на ній у поліграфії надрукувала білим "НЕ ГРУЗОВИКИ НЕ УЛЫБАЮТСЯ". Це назва музичного проекту, який я любила та одного з їх треків. Я вдягла цю футболку лише один раз і більше не могла її ніде знайти. Потім я поїхала з Кривого Рогу. І от в березні 2016 мені написав колишній хлопець — скинув фото цієї футболки і сказав, що знайшов в пакеті на антресолях. Через майже 10 років футболка повернулась до мене. А в 2016 році я їздила в якості свідка захисту на суд по справі російського художника — акціоніста Петра Павлєнского. За день до поїздки я надрукувала на чорній футболці цитату українського режисера, який незаконно засуджений Росією на 20 років — Олега Сєнцова. На футболці написано: "Научитесь не бояться" і нижче підпис "Сєнцов" (у судді трохи тіпалось око, коли вона роздивилась цей напис).

Усі ми маємо свою персональну війну, кожного дня ми з кимось або чимось воюємо. Найголовніше - при цьому почуватися на своєму місці, бо справа, якою ми займаємося від усього серця, дарує нам невичерпні запаси енергії. І кожного з нас, так чи іншакше, робить маленьким Героєм. Великих вам, добрих справ!

Слава Світова
Автор:
Слава Світова
comments powered by HyperComments