Ласкаво просимо, трон наразі вільний
15
лютого 2018 О 12:53
1147
#Girls.Books.Fashion. Марта Гулей, програмістка, блогерка

Марта Гулей каже, що якби не була такою впертою, то до цього часу, мабуть, була б медиком. Дуже любить біологію та математику! Але склалося так, що зараз Марта займається статистичним аналізом та базами даних (о, так, реляційні – тут вона динозавр!); пише процедури, рахує дескриптивні статистики, будує прогнози, володіє англійською та японською мовами і на цьому перелік її досягнень не закінчується. Марта любить писати і читати, а також цінує чорний шоколад, рожеві вина, м’які сири, хороший денім та невисокі подушки. У спеціальній рубриці #Girls.Books.Fashion ми щотижня дізнаємося у відомих та успішних дівчат про їхні улюблені книжки та модні речі. Сьогодні Перший українодівочий сайт гарного настрою "Каралєвна" розпитав у Марти про книжки, які вона не дочитала до кінця, про ТОП-5 улюблених авторів, пропащий модний образ та високі підбори! Читаймо просто зараз!

Про книжку, яку не дочитала до кінця

​Ох, таких багато. Але напевно, тією, яку я не дочитала і знову в руки не візьму, є "Дванадцять Обручів" Андруховича. Вона просто не моя, взагалі-взагалі, я осилила її приблизно до половини, закрила і забула про неї аж дотепер. Колись давно я читала усе, що відкривала своїми необережними руками, вважала це каригідним залишати книжку недочитаною, тому якщо це був навіть довідник шкірних захворювань, він ставав прочитаним від палітурки до палітурки, єдине, до чого не тягнулася рука, до "бульварних романів". Отакі в м’якій обкладинці, з якої млосно і водночас стражденно дивиться зморена коханням дама.

​Але я виросла, почала більше цінувати свій час і берегти свої нерви. Тепер я можу відкласти книжку до кращих часів, бо я до неї, наприклад, ще не доросла, чи, можливо, вона дисонує з моїм емоційним станом. Можу запоєм читати медичну літературу, а потім кілька місяців "відпочивати" над збірками маленьких, теплих, як чай з цитринкою, оповідань. А є книги не мої, ті, які я поки (чи взагалі) не спроможна зрозуміти, прийняти. Люблю купувати книжки за рекомендаціями друзів та читати беруся лише за те, чого мені зараз справді хочеться. Зараз мене супроводжує "Диявол у Білому Місті" Еріка Ларсона! Цього  автора я обожнюю!

Про ТОП-5 твоїх улюблених авторів

​Почну з того, які книжки я люблю різні, абсолютно різні. Першою спадає на думку серія про Енн, Люсі-Мод Монтгомері  вона тепла, справжня, літня, така добра-добра і наївна... Шалено люблю дитячу і підліткову літературу, ви читали "Маргаритко, моя квітко?" Я перечитувала її кілька разів і останній зовсім недавно. Казки люблю шалено. Казки народів світу, авторські казки, казки довгі і короткі, для маленьких і великих. Люблю фантастику і водночас обожнюю наукову літературу. Люблю історичні романи і короткі сатиричні оповідки. А трилери, жахи, щось із цього роду зовсім не моє, можливо, через те, що я занадто вразлива і потім насправді дуже боюся, аж серце болить від того страху, буває.

​ТОП-5, ох, так і не сформую такий списочок. Мабуть, тому що читаю зазвичай не автора, а сам твір. Але якщо все-такий напружити звивини, то в моєму ТОПі точно буде Роальд Дал недавно аж заковтнула його дорослі оповідання! Дитячими ж творами смакую віддавна, там точно є Туве Янссон! Мумітролі це не просто пригодницька казка це посібник з сімейної психології, чесно! В моєму списку є Джон Роналд Руел Толкін, я його можу перечитувати і перечитувати. Є Ерік Ларсон, так, так, наш сучасник, захоплююся його вмінням малювати картини фактами - не просто словами, а, власне, фактами. А ще, а ще (Боже, чому ТОП-5 треба, а не ТОП-50 хоча би!) новели Тютюнника люблю, фейлетони Остапа Вишні... Ох, треба зупинятися, бо про книжки можна говорити аж до ночі!

​​

Кілька слів про те, як і чим можна врятувати модний образ 

Всі свої пропащі образи я рятую різноманітними шаликами – чого-чого, а шаликів у мене вистачить порятувати що завгодно! А взагалі мені подобається підхід моєї бабці, що будь-кого  і будь-що можна «поратувати білим ковніром, акуратною зачІскою і усмішкою».

​Високі підбори – це must чи ні?

Як людина-тополя, кажу що підбори в гардеробі абсолютно необов’язкові (хоча я є щасливою власницею кількох пар красивенних мештів на високих підборах, ходити на них я не навчилась, а от стояти – інша річ – вмію гарно!). Я за зручність – практично будь-яке взуття буде виглядати гарно, якщо його власниці зручно... а якщо ж людину аж судомить від «нестерпної важкості буття», то на підборах вона чи ні, а хочеться просто обійняти і пожаліти. 

Слава Світова
Автор:
Слава Світова
comments powered by HyperComments