Ласкаво просимо, трон наразі вільний
15
червня 2018 О 15:31
656
#Girls.Books.Fashion. Мирослава Ільтьо, журналістка телеканалу Прямий

Мирослава Ільтьо - молода талановита журналістка прогресивного телеканалу "Прямий". Іронічна, дотепна, весела, залюблена в книжки (а їх має у своїй бібліотеці понад шістсот) сукенки. У спеціальній рубриці #Girls.Books.Fashion ми дізнаємося у відомих та успішних дівчат про їхні улюблені книжки та модні речі. Перший українодівочий сайт гарного настрою "Каралєвна" поспілкувався з Мирославою Ільтьо про її літературні вподобання, зокрема про 5 книжок, які найбільше вразили, про 3 найважливіші речі літнього гардеробу й звісно ж про взуття.   

Про п'ять найкращих прочитаних книжок, які запам'яталися  

П'ять років тому, коли я одного дня вирішила залишитися в Києві назавжди, у моєму наплічнику було три сукні, зелені туфлі і дві книги. Тепер маю понад шістсот книг і три десятки суконь — без сумніву, ці нажитки найцінніші в моїй орендованій квартирі. Звичка заходити до книгарні, щоб відсвяткувати важливу подію, подякувати собі за сумлінність або заохотити себе покупкою —в іншому випадку — втішити себе й розрадити прогулянкою поміж стелажів і численних полиць — доволі дорога звичка в усіх сенсах цього слова — і, напевно, єдина, з якою мені непосильно справитися. Ноги несуть, а руки тягнуться. Взявши наосліп книгу із поміж решти, довільно відкриваю і поглядом чіпляюся за перший ліпший абзац — ніби на зап'ястя намотую мотузку, і якщо в якийсь момент мені стає тепло та затишно, або я відчуваю, як мене сповнює подив — одразу йду до каси. Відчуваю в той момент, що несу не просто книгу, а оберемок кольорових ниток, з яких буде зітканий мій добрий вечір, або приємний ранок. А якщо пощастить — цілісінький день задоволення! З особливо цінних книг, які справили на мене не лише незабутнє враження, а й змінили мене на краще — "Включайся" Шеріл Сендберг, "Мій дідусь був черешнею" Анджели Нанетті, "Промови та есеї" Вацлава Гавела, "Джерело" Айн Ренд та Фредрік Бакман “Чоловік на імя Уве”. І це перелік лише тих, які я найчастіше даю почитати друзям або дарую на дні народження. Не надто люблю робити подібні підбірки, бо вони зовсім не сталі. Те що мене вражало якийсь час минулого року, пригадую тогочасний подив і захоплення ідеями озвученими автором, уже зараз видається чимось само собою зрозумілим і не вартим аж такого акценту. Так було з книгами Макса Фрая, з якими я носилася як з писаною торбою, а потім так само на ентузіазмі пороздаровувала, бо відчула порив до нових сенсів. Були і зворотні реакції. З роками мені по-новому відкривався Ерленд Лу, деякі нобелівські лауреати та навіть класики сучукрліту. Захоплення цього року ділять між собою художні репортажі та нон-фікшн, поки не рахую, які книги в більшості – просто милуюся, як щільнішають полиці і обіцяю собі за цей рік прочитати сто книг! Зовсім нереальна цифра!

Про те, як знаходити час на читання

Якщо розібратися по-розумному, то з тих 24 годин у добі, чотири реально витратити на читання, ще вісім на сон і дванадцять на працю – щоденно! Ясна річ, такий режим радше схожий на фантастику, втім є до чого прагнути. Хоча, за такої спекотної погоди кращий сценарій – лягти з книжкою біля озера, а краще моря і так щоб на цілісінький день! Розкажу таємницю, тільки це між нами. Відслідкувала таку закономірність: якщо купила кілька нових книг, на кухні є щось смачне або раптово виникає бажання терміново поновити запаси смаколиків – усе, буду шукати той чи інший привід аби залишитися в хаті!

В якийсь момент зауважила, що відсутність книги в метро схожа на згубу зубної щітки далеко від дому — однаково дискомфортно. Часом колір обкладинки увиразнює, приміром, сукенку чи сорочку, тоді щоденне чтиво стає також аксесуаром, який доповнює мій образ. Це завжди квест, яку книгу взяти з собою в поїздку, бо книги і відображають, і створюють настрій.

Люблю чуттєві, зворушливі, а разом з тим дотепні та іронічні історії.

Про три найважливіші речі літнього гардеробу й про улюблені кольори

Сукні на усі випадки життя! Вважаю, сила сукенок недооцінена багатьма — це серотонін у тканині. З улюблених кольорів: жовтий, червоний та зелений, якщо пощастить у секонді пригледіти платтячко якогось із цих кольорів і мною облюбованого фасону — купую без примірок!

Про вибір взуття: стильно чи комфортно

Взуття на легкому ходу, без зайвих пряжечок та інших деталей, часто із кольоровими шнурівками — усе моє взуття — це бігунці, бо так повелося, що вкрай рідко кудись не поспішаю, а якщо й не кваплюся, усе одно біжу — така вже вдача. А зараз якраз така доречна мода, що взуваю кросівки під сукню і почуваюся комфортно! Часом вбрання якось зобов’язує або стимулює, якщо можна так сказати, до певної поведінки – помічаю, що говорити починаю навіть інакше. Тому або не тому, інтуїтивно обираю такий одяг, що ніби й панночка, а ніби й пацанка – без розмови не розберешся!)

Щодня, коли ми обираємо між чимось зручним чи більш вишуканим, більш відповідним, більш модним головне не загубити своєї справжності й безпосередньості. А ще важливо завжди мати свободу вибору в тому, що читати, з ким спілкуватися і як жити.  

 

Каралєвна
Автор:
Каралєвна
comments powered by HyperComments