Ласкаво просимо, трон наразі вільний
23
червня 2017 О 11:24
1280
#Girls.Books.Fashion: Таіс Золотковська, письменниця, засновниця «Клубу Анонімних Авторів»

Таіс Золотковська - письменниця з Харкова, авторка чотирьох книжок, серед яких роман "Лінія зусилля", засновниця «Клубу Анонімних Авторів». Нещодавно Таіс повернулася з творчого письменницького ретріту, який провела посеред дерев та води, гір та співу пташок. Майже цілий тиждень Таіс активно писала, спілкувалася з однодумцями, придумувала цікаві сюжети. Цікаво, а які книжки читають письменниці? У спеціальному проекті #Girls.Books.Fashion ми щотижня дізнаємося у відомих та успішних дівчат про їхні улюблені книжки, аромати та модні речі.

Про книжки, які просто зараз лежать на приліжковій тумбочці

Просто зараз на моїй тумбочці лежать такі книги: «Подивись на свою домівку, Ангеле» Томас Клейтон Вулф - його тягуча проза швидко вколисує мене і дарує незабутні сни про Америку початку ХХ сторіччя. Володимир Набоков - «Лекції з зарубіжної літератури», коли я приповзаю до ліжка ледь жива, мені хочеться чогось особливо корисного. Таким для мене є Набоков, а його лекції - то іще й можливість розкрити нові сторони знайомих творів. Ще одна, дуже смішна книжка – «Таємний щоденник Хендріка Гроена, 83 та 1/4 років». Це роман нідерландського письменника, який я придбала під час останньої подорожі. Герой-мізантроп живе у домі пристарілих і про всі події пише у щоденнику. Книга починається так (приблизний переклад): «Ще один рік настав, а мені так само не подобаються старі люди».

Про книжки, які любить перечитувати

Перечитую «Місіс Деловей» Вірджинії Вулф, бо ця книжка мене вчить кожного разу новим елементам прози та глибини в описанні людських життів. Друга - Ерленд Лу «Тихі дні в Перемішках», роман-п’єса про сімейне життя. Він допомагає згадати, що є головним у відносинах між чоловіком і жінкою, про повагу, любов і безкінечний гумор. Так, гумор це головне, що я люблю в роботах Лу.

Про улюблений аксесуар

Мій жовтий зошит. Я купила його під час подорожі до Нью-Йорку, це простий зошит із твердою обкладникою, вже потріпаний, але я його дуже люблю. У простих зошитах не страшно писати, не має обов’язку створити відразу щось неперевершене. Крім того, його зроблено з перероблених матеріалів, тож він «еко» - щоб це не означало, а у внутрішньому блоку є незвичайні мапи і малюнки. Я дивлюсь на них і приходить натхнення.

Про високі підбори

Високі підбори не ношу. Зазвичай, мені дуже незручно в них ходити, а це відволікає від думок. Маю у шафі декілька черевиків на підборах, проте ніколи їх не вдягаю. Навіть на весіллі було взуття на танкетці. Мені потрібна впевненість, коли йду вулицею. Та й в інших випадках також.

І все ж життя прекрасне, коли поруч на приліжковій тумбочці лежить цікава книжка, коли ти займаєшся улюбленою справою й носиш саме такі речі, які подобаються тільки тобі! За таких умов легко почуватися надзвичайно щасливою. Таки справжнє щастя - у дрібницях!

Слава Світова
Автор:
Слава Світова
comments powered by HyperComments