Ласкаво просимо, трон наразі вільний
11
листопада 2017 О 11:22
805
#Girls.Books.Fashion: Вікторія Качуровська, тренерка, соціальна працівниця

Вікторія Качуровська – киянка у сьомому поколінні, соціальна працівниця всеукраїнського громадського центру "Волонтер"; тренерка просвітницько-профілактичних програм для підлітків та молоді; залучений спеціаліст проектів ООН ЮНІСЕФ; керівник напрямку по роботі з активною молоддю, засновниця програми неформальної освіти "Студії розвитку" для молоді; тімбілдінг майстриня; ведуча та організатор свят та масових заходів; магістр соціальної педагогіки та практичної психології. Її щоденна діяльність – це одночасно і робота, і хобі,  а спілкування з підлітками та молоддю дозволяє завжди бути в темі сучасності, зростати як професіонал та особистість. Вікторія надзвичайно активна і встигає ініціювати та успішно втілювати свої проекти, виступати у якості спікера під час інших, одним словом, щодня вона робить маленькі та впевнені кроки, аби позитивно трансформувати реальність довкола себе. Найголовніше для неї – у вирі шаленого життя мегаполісу отримувати свою годинку тиші. Для себе.

У спеціальній рубриці #Girls.Books.Fashion ми щотижня дізнаємося у відомих та успішних дівчат про їхні улюблені книжки та модні речі. Сьогодні Перший українодівочий сайт гарного настрою "Каралєвна" розпитав у Вікторії, за що вона любить книжки і що з останнього, прочитаного, вразило її найбільше, чи важливо для неї бути/виглядати модною, і яку річ вона ні за що не одягла б на себе! Читайте просто зараз!

Кілька слів про читання та любов до паперових книжок

Читання можна порівняти із купанням. Пірнаєш у інший, дивовижний світ, плюскаєшся там, переживаєш почуттями героїв. Відчуваєш тілесну прохолоду від читання рядків, де автор вибудував їх у теплі або холодні течії. Часом зустрічаються хвилі, перемінний вітер, але, врешті-решт, ти допливаєш до берега – перегортаючи останню сторінку книжки. І ще довго не можеш нагрітися, довго не вгамовується швидке серцебиття та дихання. І тут ти бачиш інше озеро (наче тоненька книжечка) або безкрайній океан (товстелезний том) і пірнаєш уже туди. Ось що для мене читання.

Читаю не так часто, як хотілося б. На це є 2 вагомих причини: (1) довго "відходжу" від прочитаної попередньо книги; (2) багато часу, яке б хотілося виділити читанню художньої літератури або філософських праць (таке теж люблю), приділяю професійному саморозвитку та читанням специфічної літератури. Читаю паперові книжки, вони мають душу та енергію автора. В паперовій книжці, як для мене, герої справжні і живі. В електронній -– герої, як ми з вами у Фейсбуці спілкуємося.

Про книжку, яка вразила, і книжку, яку хочеться перечитувати

Останньою книгою-відкриттям, книгою-інсайтом для мене стала "Бог завжди подорожує інкогніто", Лоран Гунель. Автор розкриває у книжці зовсім прості істини людського буття, які, в силу соціальних трансформацій, нав'язливих поглядів, виховання (яке не завжди буває вдалим), проблем, обставин, тривог та переживань -– ми зовсім не помічаємо. Я не релігійна особа, але вірю в те, що кожен із нас є Богом. Кожне наше тіло є носієм Божого духу, який може і знає усе. Ми знаємо все, ми уміємо все, ми суперлюди. Але людям треба про це нагадувати, навіть не словом, а життєвими практиками та прикладами. Для того, аби відчути себе, дайте собі спокій! Можу перечитувати цю книгу безліч разів, бо вона – терапія, море, стан, лікування, Бог.

Дуже хочу прочитати "Сила моменту тепер" Екгард Толле. Радує, що працю такого майстра висунули на загал, і тепер вона мешкає у всіх книгарнях. Одне із моїх захоплень – це духовний розвиток. Я часто слухала лекції та переглядала відео великого майстра, і мені приємно, що тепер його настанови і бачення світу долинуть до українського читача.

Книжками улюбленими з дитинства є ті, які читала мама. Навіть пригадую її інтонацію голосу при читанні /усміхається/. Полюбляла вірші Агнії Барто. Слухаючи їх, переносила історії героїнь на себе і аналізувала, чи плакала б я, якщо б "уронила в речку мячик"? Було кумедно!

Про моду, стиль, розмаїття та персональні фішки

Крутість сучасного життя у тому, що кожен з нас творить моду. Я – киянка, і звикла бачити на вулиці різних людей, у різному вбранні та аксесуарах. Не має єдиного стилю і це захоплює. Час від часу полюбляю сидіти на лавочці, десь на Контрактовій або Хрещатику в просто розглядати людей, придумуючи одразу ж їм цікаві життєві історії. А загалом, я вважаю бути модною, це бути успішною за своїм фахом, бути в гармонії між трьома компонентами особистісної природи: тіло, розум, душа та усміхатися -– легко і щиро. Мій улюблений аксесуар – моя уява і сріблясте взуття. Вони і роблять мене й моє життя фантастичними!

Про тонку грань між модним і смішним, ікони моди та те, що б ніколи не погодилася одягнути

Живу і працюю у великому місті, сама є активною і перебуваю завжди в русі, тому ніколи б не вдягнула високі підбори та коротку спідницю, це не зручно, вкрай вульгарно, і родом десь із 90-х! Люблю різноманітність, через те і не маю однієї ікони моди, для формування своєї унікальності та ідентичності беру шматочками від різних людей, адже мода, для мене, як, певно уже і так зрозуміло, це не тільки ті речі, які ми вдягаємо на тіло.

Добре, коли у світі є люди-сонця. Вони світять самі й змушують інших світитися. Добре, коли енергія і сили вкладаються у хороший проект, коли люди об’єднуються заради прекрасної місії й щодня роблять неймовірні речі! Чудово, коли усвідомлюєш, що талановитих і світлих людей довкола дуже багато. З такими людьми хочеться спілкуватися, у таких людей хочеться вчитися, з такими людьми хочеться робити спільні проекти. Бо саме за такими людьми майбутнє нашої країни. Гуртуймося і читаймо хороші книжки!

Слава Світова
Автор:
Слава Світова
comments powered by HyperComments