Ласкаво просимо, трон наразі вільний
29
жовтня 2018 О 16:23
445
Хелловін. Майже постфактум

Ох цей Хелловін! Звідки він узявся?! Ми якось і не помітили, як разом із західно-європейськими різдвяними та великодніми традиціями, до України прийшов Хелловін. І все б нічого, але спитайте про це свято у пересічного українця, що начепив собі страхітливу маску й несе попід пахвою гарбуза, гадаємо якоїсь чіткої відповіді годі й сподіватися. 


Кельти! Це все вони придумали! Цей древній народ умовно ділив календарний рік на дві частини – світлу (Весну й Літо) й темну (Осінь і Зиму), а сам перехід від світлої до темної пори року відзначався великими святкуваннями. Це вже потім, католицька церква вирішила вшановувати УСІХ СВЯТИХ 1 листопада, і так ніби воно все співпало й змішалося і тепер, маємо те, що маємо!
А маємо ми на сьогодні велику комерційну індустрію, котра вловила хвилю й справно вирощує спеціальні сорти гарбузів, продає під Хелловін тони свічок, вигадує страхітливий декор, тематичні костюми. Чи знаєте ви, що лише в Америці прості громадяни витрачають на підготовку до свята (крім солодощів), більше 2,5 мільярдів доларів!!! Цей факт виводить Хелловін на перші позиції найбільш комерційних фестивалів світу! А вже ж як заповзато, усі бажаючі беруть участь у конкурсі на найкращий Джек-Ліхтар із гарбуза!

Певно усі бачили, не раз, у кінофільмах, як дітки на Хелловін ходять по хатах й вимагають «Життя або Солодощів/Гаманець!» У сиву давнину кельти намагалися задобрити злих духів солодощами, а пізніше з’явився звичай ходити від дому до дому, просячи їжі в обмін на молитву за душі померлих. Словом, це дійсно цікаве, незвичайне й дуже загадкове дійство!

 

Ми не можемо радити комусь чи відмовляти від святкування Хелловіну, у кожного є своє бачення і сприйняття цієї традиції, зрештою й у нашій слов’янській обрядовості є чимало важливих подій, які необхідно вивчати, досліджувати та впроваджувати у побутове життя, адже, як-то кажуть, кожному своє! 


Втім, якщо ви, все ж, вирішили влаштувати вечірку-святкування Хелловіну, з друзями, та ще й з малечею, то варто продумати усе до деталей, аби свято було не страшним, а веселим, добрим і радісним. Милі гарбузики, повітряні кульки, гірлянди, смачне печиво з какао – саме те, що треба! І не забудьте сфотографуватися на згадку, адже ось із таких маленьких радощів і складається наше життя!

Мирослава Кошка
Автор:
Мирослава Кошка
comments powered by HyperComments