Ласкаво просимо, трон наразі вільний
24
липня 2017 О 15:51
662
Хто ти, коли їдеш у поїзді?

Літо - час мандрів, час великих міграцій населення зі столиці до бабусь-дідусів, час безперервного курсування з одного куточка країни в інший. Найбільш популярним транспортним засобом для поїздок був і залишається потяг! І є якась романтика в тому, щоб прибігти на вокзал, зручно вмоститися на своєму місці в купе, почаювати від душі, познайомитися з кимось, або ж навпаки, заглибитися у свої думки. Але усі люди різні і є різні типи подорожуючих поїздом. А хто ти, коли їдеш у потягу?

Усміхайлик-говорун. Цей тип мандрівника сяє на усі 32 ще з перона. Він встигає і з провідницею побесідувати, і бабусі з сумками допомогти, і дитину підсадати у вагон. Незалежно від статі, Усміхайлик-говорун заповнює собою усе купе, і не те щоб він/вона був таким огрядним, але його чи її сміх не припиняється, Усміхайлик сам жартує і сам регоче, намагається тримати увагу всіх попутників і нікого не лишає байдужим.

Читака. Ботан, інтелігент, професор... цей синонімічний ряд можна продовжувати ще довго, але суті цього подорожника він не змінить. Читака, одразу увійшовши в купе вихоплює книжку (часом електронну, часом паперову) і ховається в ній (і ЗА нею) немов равлик у своїй мушлі. Це не цікавий попутник для того, хто прагне побалакати від душі, хто шукає собі компанії. Читака - це чистісінький інтроверт і всіляко це демонструє і йому вдається зробити так, щоб про його існування в купе всі забули, включаючи провідника.

Чистьоха-педант. Це досить специфічний тип мандрівника, адже навіть тоді, коли треба увійти у потяг, він витягає одноразову хустинку, щоб узятися за поручень. Переступивши поріг купе, Чистьоха-педант, береться наводити стерильну чистоту: протирає спеціальними серветками полиці, столик, віконну раму, він триста разів миє руки, але навіть після цього в туалеті на нього чекає справжня халепа, адже чистими руками треба знову братися за ручку, щоб відчинити двері. Бідоласі навіть погано спиться, бо він/вона не впевнений у 100-відсотковій чистоті постелі, що вже там казати про чай, коли ніколи не знаєш як і чим мили склянки.

Той, хто на верхній полиці сидить. Іноді цей подорожник схожий на Читаку, втім, той, хто обирає верхню полицю - це справжній сміливець. Він хвацько підтягується на руках і висаджується на своє місце, а якщо це дама, то вона елегантно відкидає драбинку й неймовірно граційно підіймається нагору. На верхній полиці панує своя, висока, атмосфера - музика в навушниках, інтелектуальна гра в телефоні, або ж свіжа преса. Де ж там, тим хто внизу, до тих, хто нагорі...

Новинар "бібісі". Навіть якщо ви принципово не дивитеся новин і не читаєте газет, Новинар "бібісі" у вашому купе - це ходяче ТСН+Кримінальні хроніки+Україна має талант+Розсміши коміка в одному флаконі! За годину часу у вас складатиметься враження, що ви не вилазите з телевізора, а попутник радо транслюватиме вам все нові й нові передачі, тож налаштовуйтеся на інформаційно-розважальну хвилю і щасливої дороги!

Рання пташка. Цей тип подорожника ду-уже тихесенько, неймовірно обере-ежно злізе зі своєї полиці за дві години до прибуття поїзда, навіть якщо це прибуття о 6.00! Він захоче першим від усіх піти й ретельно почистити зуби, не менш ретельно вимити вуха й потилицю. Тоді він буде майже не чутно (на його персональну думку) шарудіти пакетиками, адже мандри-мандрами, а сніданку ніхто не відміняв. Він оббиратиме яєчко, хруматиме огірком і сьорбатиме гарячий чай. Тоді рання пташка перевдягнеться, доки усі сплять, причешеться, як треба, то й намалює губки/поправить вуса й сидітиме за годину до прибуття кілочком на свої полиці в очікуванні кінцевої зупинки. Рання пташка солодко прощебече усім заспаним попутникам (справжнім лінтюхам!) "Доброго ранку", а як лишиться пів години до закінчення мандрівки він/вона візьме свої валізки і вийде у тамбур, щоб "першішим" від усіх вийти з поїзда.

Звісно ж, один з цих типів мандрівників вам траплявся в дорозі, і звісно ж, це іронічно-сміхотлива класифікація, але, може... якщо добре придивитися і покласти руку на серце, то ви впізнаєте в одному з них себе? :) 
Цікавих вам подорожей і приємних супутників!

 

Мирослава Кошка
Автор:
Мирослава Кошка
comments powered by HyperComments