Ласкаво просимо, трон наразі вільний
26
вересня 2017 О 17:32
583
Літ-Аrt, або друге життя книги

Славетні педагоги, мислителі, філософи та митці минулого, всі, як один, наголошували на важливості книги. Сьогодні творчість талановитих і натхненних людей у всьому світі, які використовують книги в якості незвичайного полотна у своїй роботі, так само спрямована популяризувати КНИГУ, привернути увагу, не дати загубитися їй у світі інтерактивних технологій. Новомодні віянні сьогодення, креативні ідеї, нестандартні бачення мистецтва перетворили книгу у незвичайний арт-об’єкт, який варто побачити, з яким варто познайомитися. Перший українодівочий сайт гарного настрою "Каралєвна" пропонує кілька неймовірних арт-цікавинок за участю книг!

Шедеври на обкладинках або книжкові скульптури від Майка Стілкі (Mike Stilkey)

“Books are dying. There are so many that go to the garbage. It’s crazy. If I can paint on them, I’m giving them a second chance.” 

"Книжки помирають. Так багато потрапляє просто до смітника. Це жахливо. Якщо я малюватиму на них, я даватиму їм ще один шанс".

Сюрреалістичні, фентезійні, стильні, вигадливі й химерні. Книжкові інсталяції Майка Стілкі здаються чимось незвичайним, оригінальним, унікальним баченням на межі минулого та майбутнього. Творчість американського художника приваблює та заворожує. З його незвичайних книжкових «полотен» глибоко в душу вдивляються замріяні, талановиті, інтелігентні персонажі. Витончена панянка, життя якої сповнене мелодіями безкінечної ніжності. Самотній чоловік, в душі якого замешкала туга за мрією. Букет квітів, над якими пурхають кольорові метелики кохання. Креативний Майк Стілкі вибудовує книжкові небосяги, а вже потім використовує тверді форзаци обкладинок як тло для своїх сміливих, палких задумів та неосяжної фантазії. Він ставиться до книг, як до чогось НАДважливого і мотивований на їх порятунок. Гламурний лис, рожевий кіт та казкові хмари, у яких витає натхнення.

Топографія душі Катерини Паніканової або панно зістарених сторінок

Колекція робіт під назвою «Сутінки» вражає своїм неординарним жанром та ще більше – незвичайністю полотен. Художниця фрагментами втілює задумані картини на розгорнутих сторінках старовинних книг. Ігри розуму, спалахи підсвідомого, яскрава уява, творча фантазія. Калейдоскоп почуттів і спогадів, емоцій та проблиски прихованих епізодів минулого життя. Вдивляючись у панно, ти неначе губишся у здогадках та тішишся вправністю своєї думки, дивуєшся та поважаєш талант як прояв неземної, космічної сили. Влучні кольори, тіні, штрихи, неточності, плями... Вдивляєшся, надихаєшся, всотуєш…

Book-carving

Новомодне віяння, що заполонило простори сучасної творчості. Воно ніби відкриває зсередини життя, сюжети, картини й ілюстрації книги, показує оголені нерви та пульсуюче серце живої історії. Не випадково, майстра, талановитого нью-йоркського художника Браєна Деттмера позаочі називають «книжковим лікарем». Він створює свої роботи, використовуючи тільки вінтажні друковані матеріали (авторська сторінка http://briandettmer.com/). І ми з нового, «об’ємного», боку маємо можливість подивися на книгу у якості шедевру бук-карвінгу. Браєн Деттмер бездоганно вирізблює на сторінках вигадливі історії, фігури. Фентезійність, химерність, надзвичайна увага до дрібниць. Вдивляючись у готові, закінчені роботи, здається, ніби вони зараз оживуть і почнуть рухатися. 

Криниця знань

Art-об'єкт у одній з бібліотек Праги надзвичайно вражає. Тунель із книжок, лабіринт мудрості, бездонна «криниця знань». Неначе третій вимір, де панують віковічна сила, епохальна скарбниця досвіду та приховані таланти. На підтвердження унікальності та магічності празької книжкової криниці знань у бібліотеці побутує таке правило: кожен, хто хоча б раз погляне углиб лабіринту - примножить свої знання. І це не вигадки, адже неможливо не скористатися прямим призначенням бібліотеки, завітавши до неї в гості. Погортати книжки, доторкнутися до сторінок, долучитися до неймовірних сюжетів долі. 

Книжкові діорами С’ю Блеквел (Su Blackwell)

Наша фантазія здана згенерувати неймовірні картини й видовища життя різноманітних жанрів. Уява розширює, долає будь-які кордони сприйняття, вона -  сестра творчості, з якою найсміливіші та найвідвертіші задуми оживають. Талановита лондонська художниця С’ю Блеквел змогла втілити, реалізувати свою фантазію та бурхливу уяву надзвичайно креативним способом. Сюжети друкованих матеріалів, головні герої, мудрі речі: усе це вона майстерно зображає у формі тривимірних картин. Ювелірна, тонка й кропітка робота, вражаюча творчість майстрині підкорює дедалі більшу кількість поціновувачів мистецтва. Самотній ліс, чаювання у країні Задзеркалля, історія Піноккіо, фенезійна Аліса - розпізнати твори, які обирає художниця нескладно, важко збагнути, як вистачає терпіння, витримки та людського таланту для втілення своїх ідей.

Зрозумійте свої здібності, акцентуйтесь на сильних сторонах свого характеру, знайдіть те,що робить вас щасливими, проживіть творче, яскраве життя гідної Людини!

Наталка Скакун
Автор:
Наталка Скакун
comments powered by HyperComments