Ласкаво просимо, трон наразі вільний
29
грудня 2017 О 11:57
705
Подаруйте свято!

Щороку в нас ялинку приносив тато. Таку високу-високу, зелену, пахучу. Щороку вона залишала на нашій стелі глибокі і не дуже подряпини, а інколи навіть цілі проорані борозди від входу аж до кімнати. Навколо ялинки у нас завжди вирувало життя – вона дарувала нам свято, не таке малесеньке свято, а справжнє, велике - ооооооотааааааке!


Щороку ми діставали з горища (іноді з пивниці) коробки ялинкових прикрас. Там було все: і різнокольорові дощики, і дзвоники, і така маленька обдерта мавпочка, що прикрашала ще ялинку моєї бабці, там були барвисті кульки і кришталеві бурульки, була срібляста фігурка космонавта, декілька сніговичків такого модного зараз кольору – рожеве золото. Була зовсім прозора куля, всередині якої сяяв барвами зоряного неба серпантин, новесенькі іграшки лежали поряд із своїми вже сивими товаришами і їм усім, всім-всім знаходилось місце на нашій ялинці.

Час-від-часу з висоти драбини якісь кульки падали і розбивались на друзки, тоді треба було бігти і швиденько все підмітати, щоби скалка в пальці не зіпсувала нікому дня, а на місце розбитої гордо підіймалась нова цілісінька іграшка, що цілий рік мріяла прикрасити собою ялинку. А як відбивались в цих магічних скляних сніжинках вогні гірлянд. В нас було багато-багато гірлянд, дідусь і тато їх щороку підрихтовували,міняли крихітні кольорові лампочки, підклеювали ізолентою – все для того, щоб свято прийшло в саме в такій миготливій хмаринці.

Знаєте, я вірю, що ялинка народжується з мрією подарувати дитині свято, тож подаруйте його дітям! Подаруйте його батькам! Подаруйте їм ту мить, коли приносять коробку з іграшками, коли шарудить старесенька газетка, звільняючи різнобарвну кульку, подаруйте їм звук, з яким та тендітна прикраса із тонкого скла розбивається об підлогу, подаруйте святкову метушню, коли цілою сім’єю вирішуєте, в яку ж сторону закрутити гірлянду! Подаруйте свято, бо таке буває лише в дитинстві!

 

Марта Гулей
Автор:
Марта Гулей
comments powered by HyperComments