Ласкаво просимо, трон наразі вільний
19
грудня 2017 О 13:52
695
Поради творчим людям від Елізабет Ґілберт, або «Велика магія: творче життя без страху»

Маєте талант, але боїтеся його оприлюднювати? Все правильно. Адже творчість – це завжди так складно, відповідально, багатостраждально. А якщо взяти й спростити її? Якщо почати тлумачити творчість по-іншому, наприклад, як сенс існування? Те, що робить вас щасливішими, кращими, морально багатшими? Якщо поставити за мету не гроші і успіх, а духовне зростання і саморозвиток? Можливо, тоді творчість перестане вас лякати. Так вважає Елізабет Ґілберт.

Фото: JCrocus

Я не знаю ваших здібностей, потягів, бажань, прихованих талантів. Зрозуміло тільки одне: всередині вас, безперечно, ховається щось дивовижне. І я впевнена у тому, що кажу, бо вірю в те, що ми всі – ходячі скрині із захованими скарбами. По-моєму, це одна з найдавніших і найблагородніших витівок Всесвіту з нами, людьми, – і собі, й нам на радість: Всесвіт ховає глибоко всередині нас дивовижні самоцвіти, а тоді відходить убік і спостерігає, чи зможемо ми їх знайти.

Пошук отих самоцвітів – це і є творче життя.

Сміливість вирушити на пошуки – ось що відрізняє приземлене існування від магічного життя.

Творчість завжди викликатиме у вас страх, бо вона спонукає вас зануритись у світ із невідомими результатами, а страх ненавидить невідомі результати.

(…) Я намагаюся покласти край страхові. Я не збираюся оголошувати йому війну. Натомість створюю для нього простір. Дуже багато простору. Кожного-кожнісінького дня. Навіть цієї миті я готую місце для страху. Дозволяю йому жити, дихати й зручно випростати ноги. Здається, що менше я борюся зі страхом, то менше він дає мені здачі. Якщо я розслабляюся, страх розслабляється також.

Оцінюйте себе за тим, наскільки ви віддані своєму шляху, а не за своїми успіхами чи невдачами.

Наважтеся інколи відчувати задоволення від того, що ви створили. Опирайтеся спокусам самозакоханості, провини й сорому. Підтримуйте творчі починання інших людей, усвідомивши істину про те, що місця не забракне нікому.

Нема ні часу, ні місця, звідки приходить натхнення; немає ні конкуренції, ні егоїзму, ні обмежень. Лише впертість самої ідеї, яка відмовляється припинити пошуки, доки не знайде такого ж упертого партнера. (Чм кількох партнерів, як це часто трапляється).

Працюйте з упертістю.

Працюйте з нею якомога відкритіше, довірливіше й порядніше.

Працюйте від щирого серця, бо – обіцяю! – якщо ви працюватимете день за днем за днем за днем, то одного ранку вам пощастить розквітнути.

Фото: Видавництво Старого Лева

Ідея зовнішнього генія допомагає самолюбству митця не виходити за рамки, не дає автору брати на себе увесь тягар похвали або провини за результати своєї праці. Іншими словами, коли ваша праця успішна, ви мусите подякувати своєму зовнішньому генієві за допомогу, що не дає вам по вуха закохатися у самого себе. Якщо ж вас спіткає невдача – це не повністю ваша провина. Можете сказати: «Не дивіться так – просто мій геній забув сьогодні про мене!».

Ваших особистих мотивів досить, аби почати творити. Може статися так, що ви неабияк допоможете іншим, просто займаючись улюбленою справою. Отож займайтеся тим, що наповнює вас життєвою енергією. Ідіть слідом за своїми зацікавленнями, захопленнями й нав’язливими ідеями. Довіртеся їм. Творіть будь-що, аби лише це викликало революцію у вашому серці.

А все решта саме подбає про себе.

Коли люди закохані, їм байдуже, виспались вони чи ні, пообідали чи ходять голодні. Вони підуть на будь-які жертви й прорвуться крізь усякі перешкоди, або лиш опинитися сам на сам з об'єктом свого захоплення і пристрасті – бо це їм не байдуже. Спробуйте закохатися отак у творчість і подивіться, що трапиться.

Фото на головній сторінці: Видавництво Старого Лева

Тетяна Крисюк
Автор:
Тетяна Крисюк
comments powered by HyperComments