Ласкаво просимо, трон наразі вільний
24
липня 2018 О 17:48
1011
ПРЕМ'ЄРА! Український містичний фільм «Брама» виходить в прокат!

Нарешті виходить у широкий прокат довгоочікуваний містичний фільм українського режисера Володимира Тихого "Брама"! Фільм розповідає про реалії життя однієї родини в Чорнобильській зоні відчуження та є екранним втіленням п’єси Павла Ар’є "На початку і наприкінці часів". У головній ролі - неперевершена Ірма Вітовська, що змогла повністю перевтілитися у бабу Прісю, ключового персонажа фільму. На вас чекають напружений сюжет, бомбезні спецефекти, незвичний грим, майстерна гра акторів і містика, містика, містика!..

Перший допрем'єрний показ фільму відбувся безпосередньо в Чорнобилі 22 липня 2018 року для працівників підприємств зони відчуження. Задля цього організаторам довелося відремонтувати й переобладнати місцевий будинок культури, який лишився у спадок місцевим жителям. Нині тривають допрем'єрні покази в Івано-Франківську та Львові, а вже з 26 липня фільм виходить в широкий прокат в кінотеатрах України. 

П’єса Павла Ар'є, за якою знімали фільм, виходила під двома назвами: "Сталкери" і "Баба Пріся", остання була робочою назвою фільму, але під час підготовки її було змінено на "Брама", що, на думку режисера та співавтора сценарію Володимира Тихого, більш точно відповідає творчому задуму. Бабу Прісю зіграла одна з найталановитіших актрис українського театру й кіно Ірма Вітовська. В одному з інтерв'ю вона розповіла, що зіграла бабу Прісю очима, оскільки для повного перевтілення гримери використовували спеціально виготовлену маску, тож грати мімікою не було можливості.

-"По-перше, в мене страшна клаустрофобія, а це десь години три треба з закритими очима, не ворушити м’язами, поки виливають зліпки. Наноситься все це так, ніби в труну тебе кладуть і все. Мені треба було, щоб хтось тримав за руку, періодично чухав, тому що паніка на цій хвилі — тим паче, клаустрофобія, як у мене, тому потрібно, щоб хтось був поруч – говорив, відволікав." - ділиться Ірма Вітовська. 

Фільм глибокий, у ньому багато символізму та метафор, тож його неодмінно треба переглянути. "«Брама» – надзвичайно катарсисний продукт. Єдиний момент – це прийти. От як прийти – це вже не в моїй компетенції... Я закликаю: прийдіть і подивіться, а далі зробите висновки. Те, що не тільки полякає вас – подивуєтеся, а це те, що пройде крізь вас, і те, що вас турбує. Цей фільм про нас, про мене, про вас, про кожного." - каже актриса.

Стежте за анонсами і приємного перегляду!
 

Джерела: 

www.ukrinform.ua

www.hromadskeradio.org

www.radiosvoboda.org

Каралєвна
Автор:
Каралєвна
comments powered by HyperComments