Ласкаво просимо, трон наразі вільний
16
березня 2017 О 10:09
295
Роберт Зіталер «Ціле життя»

 

Головний герой книги, Андреас Еґґер, – житель Альп. Звичайний селянин, котрий любить природу і гори. Його існування – це постійний пошук. Себе, роботи та щастя.

 

«Бути селянином означало ціле життя повзати по землі і, не підводячи очей, порпатися у ній. А на його смак, людина мусила підводити очі, щоб дивитися якомога далі за свій тісний обмежений клаптик землі».

 

Він мовчазний і спокійний. І саме цим чоловік і «відлякує «людей. Однак Андреас дуже цікава особистість. Його думки світлі й поетичні, незважаючи на те, що він не закінчував ВНЗ, і не прочитав декілька сотень розумних книг. Мудрим і щирим його зробила природа і гори, на лоні яких він виріс.

 

Цей чоловік звик багато працювати. Але він ніколи не скаржився на обставини і умови. Якщо не брати до уваги прикрого випадку з коханою. Коли вона загинула, світ Андераса затьмарився болем. Більше у його житті жінок не було. Вірніше кажучи, одна була, але збудувати із нею стосунки він так і не зумів.

 

На долю чоловіка випало чимало пригод – Друга світова війна, полон, модернізація суспільства. Але ніщо із перерахованого не змусило Андреаса змінитися. Усе життя залишався вірним собі та коханій, хоч вона так і не стала його дружиною…

 

Варто відзначити, що у книзі дуже мало діалогів. Автор, Роберт Зіталлер, майстерно поставив акцент на внутрішньому світі героя, його думках, снах та переживаннях. Є лише він і природа. І вони йдуть стежиною життя пліч-о-пліч, як два товариші. З моменту народження і до глибокої старості.

 

«Він уже так довго жив на світі й бачив, як той змінюється і, здається, крутиться щороку швидше. Почувався якимось пережитком давно минулих часів, якоюсь колючою травою, яка, хоч куди б не рухалася, тягнеться до сонця».

 

Історія Андреаса – стисла, сюжет незатягнутий, події логічно змінюють одна одну. Власне, як і в реальному житті кожної окремої людини (хоча інколи бувають винятки).

 

Загалом книгу «Ціле життя» можна прочитати за декілька годин, але забути про неї не вдасться щонайменше декілька місяців. Можливо, вам, як і мені, після ознайомлення із нею, захочеться податися в гори. Можливо, написати роман. Однак просто так знайомство із нею не закінчиться. Вона надихає і змушує поглянути на життя під іншим кутом.

 

(c) Тетяна Крисюк

Мирослава Кошка
Автор:
Мирослава Кошка
comments powered by HyperComments