Ласкаво просимо, трон наразі вільний
09
січня 2018 О 10:16
1047
Шпилясті кобзарі подарували усім на Різдво джаз-версію колядки «Тиха ніч»

«Шпилясті кобзарі» доводять, що будь-яке місце стає прекрасним, коли поруч є друзі, гарна пісня та бандура. Музиканти виконали джаз-версію відомої на весь світ різдвяної колядки «Тиха ніч» (Silent night).

Аранжування пісні створив керівник гурту та ініціатор проекту Bandura Style Ярослав Джусь:

«Ми готували цю композицію близько півроку. З великою любов’ю та уважністю підійшли до вокальних та інструментальних партій для бандури. Завдяки складним гармоніям, насиченим джазовими акордами та пасажами, ми додали пісні нового звучання. Сподіваємося, наша «Тиха ніч» стане по-справжньому різдвяною та радісною звісткою».

Фото: Максим Заїка

Ідея створення атмосферного відео належить арт-директорці проекту Bandura Style Oksana Borovets:

«Наприкінці грудня ми відвідали з концертами Данію. Там нас надзвичайно вразив феномен хюге – мистецтво створення затишку, спокою та щастя. Тоді ми вирішили віднайти цей магічний інгредієнт тут, в Україні. Зібрали близько трьохсот свічок та гірлянд – все, що знайшли удома – і перетворили горище одного з київських будинків на маленький острівок тепла. Адже не так важливо, де жити. Головне – чим наповнювати своє життя».

Ми вирішили вивідати у Оксани Боровець трішки більше деталей.

Оксано, перш ніж відбувається планування зйомки, підбір команди і ,власне, сам процес від зйомки до монтажу, мусить бути Ідея! Що для тебе натхнення? Як акумулюєш ідеї, як відбираєш їх і обираєш саме вдалі? І як в тебе виходить їх втілювати? Розкажи трішки про ваш новий кліп/відео: ідея, команда, втілення.

«Для мене нова ідея – це завжди магія. Звісно, ми обираємо, над якими піснями працювати, ставимо пріоритети. Але часто трапляється, що рішення приходить раптово. Так, як було цього року з українською версією Let it snow. Ніхто про неї навіть не думав. Ми мали грати на якомусь різдвяному концерті і перебирали новорічні пісні. Я подумала, чому б не додати до Jingle Bells ще якийсь гарний твір. За ніч написала слова – наступного дня хлопці вже її співали.

Так само і з відео. Пам’ятаю, ми тоді просто хотіли записати інструментальний фрагмент Jingle Bells, щоб продемонструвати, як він звучить на бандурі. Де фрагмент, там і весь твір. А чому б тоді не написати власні слова. О, можна зняти відео. І ось напередодні зйомок я бачу у френдстрічці допис Наталі Позняк про шістьох цуценят, яким потрібні господарі. А наступного дня ми вже привезли малечу до знімальної студії. 

Важко сказати, що надихає. Це як з поезією – ніколи не бачиш музи. Але ж вона є. Імпульс від почутого чи побаченого, від моменту чи спогаду. Часом – від образу чи навіть слова. Так було з відео на пісню Time гурту O.Torvald. Time, time… Нам потрібні годинники! Багато годинників!!

Фото: Максим Заїка 

А цього разу мене надихнула Данія. На початку зими були незабутні гастролі до цієї хюге-країни. Моя валіза була під зав’язку набита свічками та гірляндами. Але крім цього я привезла додому стійке бажання відтворити данську атмосферу затишку.

До Різдва ми готували власну джаз-версію колядки «Тиха ніч». Ярослав Джусь зі «Шпилястими» ще з осені працювали над нею. Там складні гармонії. Досить непросто виконати на народному інструменті такі одночасно красиві і непрості партії. На відміну від традиційних аранжувань пісень для бандури, де в такті один чи два баси, Ярослав створив таке аранжування, де в тактах є і п’ять, і шість – і на кожен з них різні гармонії, насичені джазовими акодами та пасажами.

Колядка вийшла дуже світла, «по-шпилястому» яскрава та дзвінка. Хотілося показати її через відповідну атмосферу. А з початку грудня я носила в собі це відчуття хюге. І тут згадала про Attic Space – незвичайний і дуже творчий простір. Зірки зійшлися)

Завдяки команді WhiteMovie Production та особисто Марині й Максиму ми створили таке відео, яке втілило наші спогади про Данію. Винесли з дому всі свічки, позичили в друзів, ще докупили під сотню чи дві. Це виглядало просто вражаюче. У моєму робочому файлі відео так і називається – «Хюге ніч»))

На черзі – екранізація нашої першої авторської пісні. Ми не мудрили з назвою – «Пісня №1». З нетерпінням чекаю весни – попереду стільки цікавого!»

Проект Bandura Style дякує друзям, завдяки яким відео побачило світ: WhiteMovie production та особисто режисерці Marina Grishay та оператору Maksym Zaika. А також музикантам Valentin Korniyenko (контрабас) та Alex Fantaev (барабани), студіям звукозапису Cicada Studio, SoundPlant Studio, Soncesvit Studio та Ivan Luzan, простору Attic_Space_, Alexander Dolovov, візажисту Zoryana Velyka, Яринка Чепіга, Дмитру Романчуку, Olena Zakharova, Maryna Artemenko та Oksana Artemenko. Окрема подяка друзям з Данії Olha Volkova, Alina Tymkovych Nielsen, Vasyl Tykhovych, Iryna Romanchuk, Andriy Kasyanenko, Iryna Rysak, Nataliya Kyslitska, Olga Melnik, Генріку Крістенсену та маленькому Алексу.

#BanduraStyle #Тиханіч #Шпилясті 

Каралєвна
Автор:
Каралєвна
comments powered by HyperComments