Ласкаво просимо, трон наразі вільний
20
лютого 2018 О 15:07
646
Тиша у світі, сповненому шуму

Книжка "Тиша. Спокій у світі, сповненому шуму" одного з найвеличнішим духовних лідерів сучасності допоможе нам використати наш найбільш потужний внутрішній ресурс – тишу, щоб жити усвідомлено та щасливо. Як багато часу ми витрачаємо на гонитву за чимсь, кожен із нас намагається догати і знайти щось своє, наче деінде може бути місце прекрасніше того, де ми є зараз. Кожного дня до нас промовляє краса, але ми чуємо її дуже рідко. Аби ми могли почути красу і відповісти на її заклики, нам необхідна тиша. Якщо ми не відчуваємо тиші всередині себе, а наш розум та тіло сповнені шуму, то ми не здатні почути голос краси.

У нашій голові постійно звучить одна і та ж радіостанція «Безкінечні роздуми». Наш розум сповнений шуму, тому ми не чуємо поклику життя, поклику любові. Наше серце промовляє до нас, але ми не чуємо його. У нас на це немає часу. Практика усвідомленості заспокоює шум, що заполонив світ довкола нас. Без усвідомленості нас відволікають різні речі. Іноді жаль та страждання за минулим. Ми відтворюємо в памяті події та відчуття тільки для того, що знову і знову пережити той біль, який ми вже одного разу давно пережили. Ми так легко потрапляємо у полон нашого минулого.

У своїй новій книжці Тіт Нат Хан показує, як зберігати спокій не зважаючи на постійний шум довкола. Як бути спокійним навіть в найнеспокійніших місцях. Завдяки вправам для дихання та певним технікам на усвідомлення ви можете жити тут і зараз і насолоджуватися гармонією та спокоєм довколишнього світу, зможете пізнати себе краще і зрозуміти, чого насправді ви хочете від життя.

Тіт Нат Хан - дзен-буддійський монах із Вєтнаму, настоятель буддійського медитативного центру, автор більше ніж 100 книг з буддизму, медитації та усвідомлення. Народився 1926 року. Займався благодійністю в Хошиміні, викладав в провідних американських університетах, висувався на отримання Нобелівської премії миру. В 2014 році потрапив до списку найбільш впливових духовних лідерів під номером 4 (після Далай-Лами, Екхарта Толле та папи римського Франциска). Наразі живе у Франції в комуні Plum Village, настоятелем якої він є.

Цитати із книжки:

Погляньте довкола

Як багато часу ми витрачаємо у гонитві за щастям, не помічаючи, що довколишній світ прекрасний і сповнений чудес. Жити і ходити по землі – це вже чимале диво.

Крізь шум
Коли нам вдасться втамувати увесь шум всередині себе, коли нам вдасться досягнути «приголомшливої тиші», тоді ми зможемо почути всередині себе тихий голос. Це наше серце намагаєтсья нам щось сказати.

Тиша
Тиша дуже важлива для нас. Вона необхідна нам настільки ж, наскільки є необхідним свіже повітня. Ми потребуємо її так само, як рослини потребують світла. Якщо ваш розум переповнений словами і думками, то для нас в ньому немає місця.

Тут і зараз

Здатність зупинитися і відчути справжній момент «тут і зараз» і є частинкою, що визначає щастя. Неможливо бути щасливим у майбутньому. Таке розуміння щастя – не предмет віри, а предмет життєвого досвіду.

Радість спокою

Якщо ви будете регулярно знаходити всього кілька хвилин, аби заспокоїти свої розум та тіло, своє сприйняття, ви відчуєте радість. Ця радість істиного спокою стане вашим щоденним джерелом позитивної енергії.   

Дихайте
Свідомо здійснюючи процес дихання, ми проникаємо углиб себе. Наше тіло дихає, а воно є нашим домом. Тож з кожним подихом ми повертаємося до себе додому.

Каралєвна
Автор:
Каралєвна
comments powered by HyperComments