Ласкаво просимо, трон наразі вільний
07
лютого 2014 О 3:03
362
Як далеко можете зайти ви у своїх вдносинах? Кохання на відстані

Як все-таки чудово, коли Бог парує. Себто, коли двоє людей посеред натовпу шаленого світу знаходять одне одного, закохуються, ходять на побачення, а потім щасливо одружуються і псують одне одному нерви – але законно, на правах чоловіка та дружини! – у шлюбі, та ще й помирають в один день! Така ідилія трапляється, але іноді небесний сценарій розгортається дещо інакше: двоє зустрічаються всього на мить (на день, тиждень, місяць, тощо), а згодом корабель, гелікоптер, синій вагон мчить їх урізнобіч, подалі одне від одного, і тільки й залишається, що писати листи дрібним почерком, телефонувати і мріяти, що врешті-решт, Доля зведе їх у одну кінцеву точку призначення. Раз і назавжди. Кохання на відстані було, є і буде. Питання тільки в тому, наскільки ви готові до того, аби кохати так далеко? Або ні, не так. Як далеко можете зайти у своєму коханні ви? Спробуймо розібратися у плюсах та мінусах відносин на відстані.

 

 

ПЛЮСИ

Плюс №1. Мабуть, зайвим буде писати тут про те, що відстань у відносинах – це відсутність рутини. Живеш собі десь за океанами, фотографуєш позитивні та красиві моменти свого життя й відправляєш звабливі фотокарточки своїй другій-на-тому-кінці-світу половинці. І ніяких тобі гір брудного посуду, ніяких штопань шкарпеток, прання сорочок, приготування борщів. Натомість, є інтрига, є недомовленість, є загадка, котра підтримує іскру вашого кохання! Є фантазія та бурхлива уява, котра додає перчику та гостроти вашим відчуттям. Тому відносини на відстані – то гарантовано відносини з родзинкою, і кілометри доріг, що поміж вами, виплітають для вас досить таки непоганий союз, позбавлений сірості, одноманітності й жахливої, неромантичної рутини.

Плюс №2. Особистий простір у таких відносинах – це ще один позитивний момент, котрий може багатьох підкупити та привабити. Як відомо, усім нам - рано чи пізно – хочеться просто побути наодинці: поспати, скільки хочеться, не вмиватися зранку й пропустити вечірнє чищення зубів на користь шоколадці з горішками, хочеться просто посидіти тихенько в куточку, і щоб тебе ніхто не чіпав. Відносини на відстані в такому випадку – це просто коштовний бонус! Адже ви самі керуєте частотою ваших контактів та комунікацій: хочете – пишете, а хочете – ні (комп’ютер глюкнув!), хочете включаєте Скайп, а хочете – ні (у мене була важлива зустріч), хочете піднімаєте слухавку, а хочете – ні (мене не було вдома!). Ви – сама собі господиня, сама собі владичиця дорогоцінного часу. А захочеться спілкування – будь ласка, ласкаво просимо, умикайте ноутбук і вперед, марафон романтичного спілкування розпочато!

Плюс №3. Найцінніший. Цей плюс цінний тим, що зберігає ваші цінності (вже простіть за тавтологію!), у матеріальному значенні цього слова. Простіше сказати – ви економите гроші. Ніяких подарунків на 6 грудня, 23 лютого, Різдво, Новий рік, Пасху, ніяких витрат на святкові вечері та походи до ресторану, ніяких караоке та дискотек! У ліпшому випадку – прекрасна електронна листівочка з музичним супроводом та кумедними чоловічками. І все. Головне – увага та спілкування. Цінними стають не подарунки, а листи, записки, телефонні дзвінки. Економія коштів – ось великий здобуток у відносинах на відстані.

Плюс №4. Зростає рівень вашої активності, збільшується швидкість вашого сліпого комп’ютерного набору. Ви б’єте всі рекорди, величезна й потужна рушійна сила народжується десь всередині вас, підносить вас з дивану й несе. Для початку – на пошту. Так, звичайну, повільну, мов равлик, українську пошту, де ви купуєте конверт та марку, потім вдома двічі пишете лист – спочатку на чернетку, а потім – без закреслень та плям від сліз – на чистовик, потім знову біжите на пошту, зважуєте свій лист, докупляєте ще три марки, бо двадцять аркушів паперу, списаних з обох сторін + п'ятнадцять фотокарточок і ще три морських мушельки, то вже не лист, а міні-бандеролька… Словом, ви не впізнаєте саму себе – вам хочеться жити й любити, писати листи, дивитися в зоряне небо й мріяти про довгождану зустріч з коханим.

Плюс №5. Цей плюс у нас дещо перегукується з першим у списку плюсом, тільки з іншого боку. А саме: коли ви, врешті, зустрічаєтесь, у вас (мамочко рідна!) все, як в перший раз! І поцілунок, і перша ніч, і ранок на одній подушці разом! Нові, свіжі відчуття хвилюють кров, і вам хочеться упиватися одне одним ще раз, і ще раз, і ще! Адже знаєте добре, що до наступної зустрічі ви можете не лише забути смак його губ, але й взагалі забути, як він виглядає зблизька.

Власне, десь приблизно отут плюси відносин на відстані закінчуються, а розпочинаються – мінуси.

МІНУСИ

Мінус №1. Реал для вас зникає, оскільки його повністю змінює віртуал. У той час, як тисячі пар насолоджуються спільними прогулянками, романтичними пікніками, вечерями при свічках, теплими обіймами та вогкими поцілунками, ви проживаєте те саме – з невеличкою різницею – у виключно вашій уяві та рожевих мріях. Справжність життя не несе для вас ніякої цінності, тому що весь свій вільний час ви віддаєте нібито іншій людині (коханій половинці на тому кінці світу), хоча по факту – це самообман. Бо віддаєтеся ви комп’ютеру. А життя проходить. Повз вас. І тоді, коли ваші припухлі та червоні від недоспаних ночей (різниця у часі дається взнаки!) очі, нарешті, прозріють, ви зрозумієте, що хлопець із сусіднього двору, котрий вже тиждень поспіль підморгує вам, вартий вашої уваги більше, а ніж якийсь там – хоч і американський – Біл, Боб або Джефрі.

Мінус №2. «Фантазія моя – вражúна моя». А іноді вона працює аж занадто! Малює те, чого нема, приписує фразам зміст, який туди ніхто не вкладав. У вашій фантазії ви – принцеса, котра романтично спілкується зі своїм заморським Принцем, котрий от-от має приїхати по вас як не на білому коні, то прилетіти верхи на гелікоптері, через океан, й забрати вас у Країну Мрій, де ви обоє наплодите діточок й житимете, й горя не знатимете. А от оточуючі бачать вас іншою – втомленою й одинокою. Ваші нерви можуть здати хіба вже тоді, як ваш заморський принц буде видітися вам за кожним перехрестям, з букетом із мільйона троянд. Проте фантазія фантазією, а реальність жорстока. Отож, рано чи пізно ви повернетеся до реалій життя – виключите свою хворобливу фантазію й включите натомість тверезий мозок.

Мінус №3. Абсолютна відсутність живого контакту є чи не найбільшим мінусом, бо, як не крути, а відносини передбачають інтим. А який вже тут інтим, коли навіть за руку потримати нема кого у хвилину душевної скрути й загостреного нападу самотності. По мірі того, як вас страшенно дратуватимуть солоденькі парочки, котрі безсоромно й привселюдно виявляють одне одному свої фізичні знаки прихильності, ви смачно плюнете і запитаєте саму себе: а воно мені таке на відстані треба? Й сміливо рушите на побачення всліпу, знайомитися з тим, хто зовсім поруч. Бажання мати здорові людські відносини, як у всіх, візьме над вами гору. І правильно зробить!

Мінус №4. Довжелезні й нестерпні ті ночі, коли ви гризтиме всіма зубами подушку й в сотий раз перепитуватимете себе: а чи впевнена я в ньому на всі 100%? А чи не зраджує він мене там, далеко, за горизонтом? На жаль, стверджувальної відповіді та гарантій ви не отримаєте. Бо одному Богу з хмар видно, зраджує чи ні. А якщо ви не довіряєте ні коханому, ні сама собі, то про які вже тут серйозні відносини можна вести мову? Не доводьте себе до сказу, поставте тлусту крапку над «і» й врешті-решт, нормально виспіться. Без дилем у голові та риторичних питань, на котрі ніхто не знає відповіді.

Мінус №5. Як не економ, та по суті платити прийдеться двічі. Ну то й що, подумаєш, економія на подарунках, на караоке й романтичних вечерях? А телефонні дзвінки закордон? А квитки на поїзд/літак/ теплохід? А закордонний паспорт та шенгенська віза? Все це коштує грошей, і чималих. Вкотре спускаючи свою заробітну платню на заповітний квиток в Країну Щастя (чи де вже там ви домовитеся зустрітися), ви зловите себе на думці про те, чи варто платити аж так багато ради декількох днів романтичної насолоди? Здоровий глузд підкаже, що не варто.

Мінус №6. Підтримувати нормальні відносини на відстані – то не поле перейти. Це важка праця, багато енергії та бажання. Не кожному це під силу. Той, хто слабкий, страждає від постійного емоційного стресу, від невиліковного синдрому «я-так-за-ним-скучила», від постійних сліз, самотності, безсонних ночей та головних болів. Жити зараз і тепер, чи постійно мріяти й так і не бачити світла у кінці довжелезного тунелю? Вирішувати однозначно вам.

ТО ЩО Ж ЙОГО РОБИТИ? ЖМЕНЬКА ПОРАД

  1. Якщо ви все-таки вирішили дати собі та коханому шанс на відносини (нехай хоч і на відстані!), спробуйте запастись терпінням та оптимізмом!
  2. Заздалегідь плануйте ваші телефонні дзвінки - і бажано під кінець робочого дня, аби не відволікати одне одного на роботі, а спокійно віддатися інтимній розмові у затишку вечора, або у тиші ночі.
  3. Назначайте побачення! Заведіть собі календарик, окреслюйте довгоочікувану дату кружечком чи сердечком і чекайте! Це дасть вам сил дочекатися.
  4. Відправляйте одне одному милі серцю смс! По-перше, це дешевше, ніж дзвінок. По-друге, це надзвичайно романтично! Саме смс дарують усмішку людині по той бік екватора, саме ці маленькі й коротенькі електронні записочки несуть в собі шалений енергетичний заряд, що здатен окрилити на цілий день.
  5. Організовуйте відео-чат! Чути одне одного – добре, але бачити – таки краще!
  6. Плануйте ваше майбутнє і в жодному разі не залишайте все, як є, в надії на те, що якось воно там буде. Ні, не буде! Ви мусите чітко розуміти й знати, що ваші відносити на відстані триватимуть рівно півроку/ рік (тому що так складаються обставини), а потім ви обоє приймете вагомі життєві рішення і або розбіжитеся на всі чотири сторони, або з’їдетеся докупи, щоб жити разом довго й щасливо, у законному шлюбі, аж доки смерть не розлучить вас.

Будьте на позитиві! Вірте: якщо це Доля, то жодні дистанції й кілометри не стануть на заваді вашому щастю!

 

(с) Слава Світова
 

Мирослава Кошка
Автор:
Мирослава Кошка
comments powered by HyperComments