Ласкаво просимо, трон наразі вільний
17
січня 2018 О 13:31
733
Якби я була...

Життя кожного з нас складається певним чином у дивовижну мозаїку. Інколи щось із неї випадає, губиться і тоді доводиться вигадувати нові "орнаменти" та "лінії". А іноді ми пускаємося у безкраї роздуми про те, що було б якби... Якби я була... Я би...

Якби я була художницею, я хотіла би вміти виводити пензлями диво-квіти, чорною, як осіння ніч тушшю малювала б незнані досі абстракції, а пастельно-ніжною аквареллю дарувала би паперу казку. Тоді я б носила довгі спідниці в дрібненькі цяточки від олійних фарб, в мене обов’язково був би такий власне-мистецький капелюх, "на вихід". А харчувалась я би кавою, кавою і запашними булочками з маленької пекарні на першому поверсі моєї "тодішньої" квартири".

Якби я була письменницею, я писала би довжелезні романи про любов зі смаком крові, щедро приправлені оцтом будніх і посипані святковими прянощами. Я би народжувала і вбивала все нових і нових героїв на одному подиху, однією лінією чорної ручки. Я б обов'язково придбала собі машинку і самозабутньо друкувала б, рахуючи серцебиття між дзенькотом кінця сторінки... Я б сиділа серед гір немитого посуду і недоїджених канапок, допиваючи вже соту чашку чаю і мріючи про ковток гіркого-гіркого, як мої майбутні романи джину.

Якби я була спортсменкою, я б прокидалася із сонцем, туго зашнуровувала свої добряче стоптані кросівки і бігла б назустріч вітру, обов'язково назустріч, і обов'язково біля озера! Я б чула, як в мені відлунює стукіт серця найменшої пташки, як м'яко рипить перший сніг на асфальті, я б відчувала напругу аж у кінчиках пальців, я б могла стрибати у висоту, чи,може, навіть займатися водним поло. Я б носила спортивні штани і протирала б по суботах свої медалі і кубки.

Якби я була учителькою, я б складала всі свої конспекти в ідеально-коричневий портфель, акуратним рухом би поправляла свої напрасовані штані. Я б зачісувала волосся на правий бік і знала би відповіді на всі запитання. Я б обожнювала легесеньку білу хмарку пилу від крейди і всі ті дрібні капості учнів, я би пила шипшиновий чай із невеличким круасаном, а ввечері довго викреслювала б помилки в списаних зошитах у клітинку....

Якби я була....

Марта Гулей
Автор:
Марта Гулей
comments powered by HyperComments