Ласкаво просимо, трон наразі вільний
02
січня 2018 О 22:02
1541
Зірковий калейдоскоп новорічних порад

На порозі Нового року так хочеться оновлення та магії, так хочеться вдихнути на повні груди і помахом пензля таки закінчити свою картину 2017, а вже новий рік життя малювати тільки насиченими, кольоровими фарбами, прикрашати яскравими світлинами, щирими посмішками, красивими мріями. Сьогодні дуже важливо подякувати за все, що відбувалося у році, що минає. Безперечно це досвід, мудрість, радість життя і наповненість кожної хвилини вищим змістом. Будьте вдячними! З чистими думками і сповненим любов’ю серцем відкривайте двері у казковий Новий Рік!

У круговерті сучасного світу ми втрачаємо віру в дива, забуваємо традиції, перестаємо черпати енергію, силу й натхнення там, де з споконвіків накопичували і примножували її наші пращури. Новорічні свята це особливий відрізок часу, коли можна сміливо виголошувати свої бажання, повертатися назад у часі, наповнюватися творчо й енергетично! Про звичаї і традиції, про вірування і особливу магію наших пращурів у період Новорічних свят колоритно розповіла…

Дара Корній, золота письменниця України,

експерт старослов’янської міфології

Пані Даро, чи є якісь особливі, магічні традиції/події/вірування старослов’янських народів, що в сучасному житті ототожнюються з новорічними святами? Чи існують особливі рецепти здійснення бажань у передноворічну ніч? Де б Ви побажали шукати натхнення та сили для втілення задуманого у прийдешньому 2018 році?

Традиція – це і є, по своїй суті магія. Тому що вона часто повторює те, що робили наші пращури тисячу чи навіть дві тисяч літ тому. Робили вперто і наполегливо, вклоняючись Творцю, шануючи природу, поважаючи найменшу комашку, віддаючи шану Всесвіту за любов, котрою Творець наповнює світ. І попри нашу прагматичність, оця луна традиційності нас не відпускає і в 21 столітті. Хоча робимо оці традиційні речі здебільшого на автоматі. Не дуже заморочуючись сакральністю того чи іншого обряду. Ставимо на покуті дідуха, варимо кутю, сідаємо до святої вечері щойно перша зірка з’явиться на небосхилі, водимо козу, бавимося в Маланки, закликаємо Мороза до вечері, випікаємо сонячні хлібини чи як тепер кажуть паски, пишемо писанки, щедруємо, колядуємо, засіваємо, закликаємо весну, водимо гаївки, поклоняємося купальському вогню і так далі…

Якщо говорити про новорічні свята і приховану традиційність у них – то в сьогоднішньому святкуванні стільки замішано… Ялинка та бамкання годинника дванадцять разів в ніч з 31 грудня на 1 січня – це сучасна традиція. Як і записування потаємного бажання на наступний рік на листочку, спалювання його і висипання попелу в шампанське – все це треба проробити поки годинник бамкає дванадцять разів, а шампанське разом з попелом випити до дна. Це традиція студентська. І їй вже багато років. А якщо говорити серйозно і про тисячолітню традиційність, то наші предки та й пращурі усіх найстаріших народів світу жили трішки в іншому вимірі, де час рахувався не за годинниками. Всі визначальні віхи-дати-події були прив’язані до Космосу. Тобто до сонця та до місяця. До їхніх календарів та циклів. За ними людина і жила. Зимовий цикл міцно прив’язаний до сонцестояння. От вам і новий початок. Коли помирає старе сонце і народжується нове. Чим не новий рік? Весняне рівнодення, так званий Великдень,коли день більшає, сонце набирає ярої моці та пробуджує до життя все живе. От вам і ще один найсправжнісінький новий рік. І ластівочка тоді прилітає, і щедрівочка теж, і сіємо-віємо засіває на добрий урожай, на погідну дитину та щасливу годину. Християнство добряче пройшлося по народному календарю, але вибити з впертого українця його традицію так і не змогло. Тому ластівочка почала прилітати взимку, і засівали теж зимою.

Вже новіша традиція прив’язала стрічання Нового року до свята Маланки, яку в народі називають другою колядою чи Щедрим вечором. На відміну від Свят-вечора з традиційними пісними стравами на щедрий подавалися й м’ясні. У щедрий вечір вже не прийнято було сидіти вдома. Молодь ходила «маланкувати-щедрувати», ворожити та просто веселитися. Бо як проведеш цю ніч, таким і новий рік буде. В цю ніч водили Маланку, обов’язково хтось з хлопців перебирався в дівчину. У групі перебиранців були коза, ведмідь, циган, дід, баба, смерть та інші персонажі. Це вже залежало від місцевості та від фантазії. Ось такий гурт молоді і ходив від хати до хати. Щедрували, бажали добра господарям. Спочатку дійство відбувалося під вікном. Якщо щедрувальники сподобалися господарям, то їх пускали до хати. І вже в хаті  розігрували жартівливі вистави. За ці вітання щедрувальників щедро обдаровували. Уранці, вже в перший день Нового року,  ходили засівати. Рясно сипали зерном і примовляли. Наприклад, таке:

Сію, сію, посіваю, з Новим роком Вас вітаю.

На щастя, на здоров'я, на цей Новий рік,

Я ледве торбинку до Вас приволік.

А в тій торбинці місяць ясненький,

Щоб на Вашому столі був хлібець біленький.

А в тій торбинці яснії зорі,

Щоб гарно родилось на Вашому полі.

А в тій торбинці листячко з дуба,

Щоб була здорова родинонька люба.

А в тій торбинці - вітер-вітрило,

Щоб Вашій худібці добре ся жило.

З тії торбинки все викладаю,

Але в торбинку покласти прохаю,

Кільце ковбаски, кавальчик сала,

Пампух, горішки, яблучок пару.

Можна покласти й меду горнятко,

Щоб віншування Йшло весь рік гладко!

Будьте здорові, низько вклонюся,

В наступному році приволочуся.

Чуєте, яка світла магія та сила в тих словах? І бажається тільки хороше. Бо наші предки вірили, що певні дні в році є такими, коли небеса відкриваються і всі наші звернення, добрі побажання та молитви летять відразу до Бога. А погане навпаки вертається та падає в долоні та на голову тим, хто їх бажає. Такою є новорічна ніч. Магічною та чарівною. Тому в цей день варто бажати тільки хороше, прощати недругам, не думати про погане. Навіть якщо ви в це не вірите, спробуйте – побажання добра для рідних вам людей вам нічого не коштує, а магія неба працює.

І завершити хочу однією притчею. Встає вранці чоловік, підходить до дзеркала, дивиться на своє відображення і важко зітхає від невеселих думок: «Не виспався знову. Спина болить, ноги крутить, жінка стерва, діти розпусні, теща дурепа, начальник на роботі бовдур, друзі – зрадливі, погода за вікном нікчемна» і так далі. А на плечі сидить його ангел-охоронець, уважно слухає чоловіка і теж важко зітхає: «Дивні побажання у мого підопічного. Але що поробиш? Раз чоловік цього хоче – доведеться виконувати!»

З Новим роком друзі!

Нехай Ваш янгол ніколи важко та невесело не зітхає.

 

Ми це любимо і це живе в кожному з нас, варто тільки звернутися до своєї генетичної пам’яті, відновити маленькі традиції й звичаї у наших родинах і насолоджуватися багатством, гармонією, автентичністю звичаїв. Дуже цікавими і незвичайними для української душі здаються традиції далеких країн. Деякі ми впроваджуємо вже сьогодні, а котримись захоплюємося та відкриваємо для себе щодня! Про традиції та особливості святкування Нового року у Японії щиро поділилася незрівнянна…

Галина Ів, талановита письменниця, японістка,

креативна космополітка

Чи є цікаві автентичні традиції святкування Нового року в Японії? Що стосовно загадування та здійснення бажань у країні Вранішнього Сонця?

Японія надзвичайно багатогранна країна. В ній органічно переплітаються древні традиції і нові запозичені обряди святкування Нового Року.

Японці одночасно можуть наряджатися у костюми Санти, та готувати традиційні страви до столу. Прибирати звичну нам ялинку, проте не забути і про її суто японський аналог дерево Мотібана. Його роблять із вербових або бамбукових гілок, прикрашають квітами, фруктами та обов’язково кульками «моті» - колобками-смаколиками, приготованими з клейкого рису і пофарбованих у різні кольори.

Не забувають японці у новорічні свята щиро вірити в дива і активно їх до себе приманювати. Обов’язково вішають удома «хамаімі» - стріли з білим пір’ям, які цілий рік захищатимуть оселю та її мешканців від злих духів та вроків. Важливою частиною традицій є спеціальний новорічний кораблик з рисом та скарбами «такарабуне» на якому пливуть сім богів, що символізують благополуччя та щастя. У Новорічну ніч японці кладуть його під подушку в очікуванні віщих снів.

І звичайно кожна людина, не дивлячись на національність чи країну проживання, мріє, щоб новий рік був кращим за попередній, щоб удача, щастя, гроші та всі гаразди самі з’являлись у її житті. В Україні теж останнім часом стали популярними символічні «ложки загрібушки» для гаманців. А японці на Новий рік обов’язково купують талісман «кумаде» (ведмежачу лапку). Вона схожа на бамбукові грабельки і має невтомно цілий рік «загрібати» власнику все, чого він побажає.

Як не дивно, у часи високих технологій, гаджетів та інтернетизації японці зберегли чудову традицію новорічних паперових листівок. Їх із особливим трепетом підбирають для кожного з родичів або знайомих, щоб листівка принесла людині радість і удачу. Ви тільки згадайте, як приємно неочікувано знайти у поштовій скриньці справжню листівку, яку можна покрутити в руках!

Надважливою і завершальною традицією новорічної ночі для японців є піти до храму, моря або у гори, дочекатись світанку і з першими променями сонця зустріти новий день, новий рік і нове життя. Вони плескають в долоні і загадують бажання. Одне. Найзаповітніше. Від щирого серця.

Привітання Галини Ів з Новим 2018 роком !

"Я вітаю всіх читачів з прийдешнім Новим роком і бажаю вам сміливо подорожувати світом! Відкривати для себе нові країни, міста та традиції! Знайомитись із різним людьми і невтомно наповнюватись чудовими враженнями та емоціями. Щоб одного разу, і не важливо у новорічну чи будь-яку іншу ніч, стояти на вершині гори, дивитись у безкрайне море і з першими променями сонця загадати своє найзаповітніше бажання, яке обов’язково здійсниться".

 

У передноворічній метушні кожна жінка, кожна берегиня сімейного вогнища, ідейна натхненниця бажає створити атмосферу казки навколо себе, подарувати неповторні емоції своїм близьким та коханим, згенерувати купу оригінальних ідей, щоб це свято запам’яталося надовго. І так важливо пам’ятати про душевну рівновагу, гармонію, увагу до дрібниць, тепло в стосунках, щирість та любов! Адже тільки так можна відчути магію Новорічних свят! Саме така атмосфера панує в казковому будиночку, де дружньою родиною мешкає ніжна, тендітна, симпатична…

Надійка Гербіш, неймовірна письменниця,

щаслива мама маленької принцеси, магістр душевного тепла

Чи є у Вашій родині особливі новорічні традиції?

Новорічних – жоднісінької, натомість ну дуже багато різдвяних! Двері нашого дому відчиняються для очікування Різдва ще з першого грудня, коли на стіні з’являється великий Адвент-календар із завданнями й солодощами на всі 25 днів очікування Свята. Тоді ж ми починаємо прикрашати ялинку, чіпляємо на двері різдвяний віночок – символ гостинності, робимо гірлянди з паперу, починаємо готувати й загортати подарунки, а вечорами – співати колядки за фортепіано. У “книжковому будиночку” з’являються різдвяні й новорічні книжки, які ми читаємо вголос. Ми відзначаємо Різдво за обома календарями, і кожен зі Святвечорів, кожне святкування Свята має свої особливі традиції також. Це особливий час пуансетії і різдвяників, святочних майстер-класів і стотисячного переповідання історій кожної з найулюбленіших ялинкових прикрас. Це різдвяне радіо й багато гостей, смішні новорічні шкарпетки й трепетне очікування першого снігу, закупівля кілограмів вощини й виготовлення воскових свічок власноруч – собі для затишних вечорів і ранків, коли надворі тьмяно й сіро, і друзям на подарунки. Тобто, це безмежна кількість чудесних дрібничок, які виплітають загальну атмосферу Щасливого Очікування.

Як організувати для маленької принцеси казкову атмосферу новорічних див?

Ми намагаємося зосередитися на Причині Свята, тож вибудовуємо атмосферу не лише задля казки й чарівних світів, хоча цього також удосталь. Серед завдань Адвент-календаря – добрі справи, якими ми можемо допомогти іншим, принести їм радість, поділитися світлом. Одна з моїх улюблених різдвяних книжок – презворушлива історія “Четвертий мудрець” Генрі Ван Дайка, де змальований вигаданий життєпис чоловіка, який вирушив із іншими мудрецями на пошук Святої Дитини, однак бідарі, які траплялися йому на шляху, привертали його увагу настільки, що той віддавав усі підготовані для Ісуса дари, аби допомогти їм. Він так і не застав Малятка й не побачив Христа вже дорослим, і все ж зустрів Його вдячний погляд. Десь у цьому дусі нам і хочеться витворювати атмосферу Різдва.

Що подарувати маленькій донечці?

 О, тут ідей – хоч греблю гати! Хороші книжки, іграшки за мотивами книжок (цьогоріч ми подарували донечці фетровий театр за мотивами “Маленьких жінок” від Rudens Art, і цей подарунок ну дуже припав Данусі до душі!), матеріали для рукоділля, маленький чайний сервіз для домашнього файв’о’клоку й утілені мрії (знову ж, цьогоріч у нас це був акваріум із золотими рибками!).

Як мамі й доні написати листа з бажаннями та мріями так щоб вони неодмінно здійснилися?

Ми завжди висловлюємо такі мрії у спільних молитвах – а записавши, намагаємося допомагати одне одній у їхньому втіленні! І це, направду, ще коштовніше, аніж самі ці втілені мрії чи навіть процес їх досягнення.

Новорічне привітання від Надійки Гербіш, щоб прийдешній рік був незабутнім, теплим, казковим! "Радості й сміливості, а ще – великого відкритого серця, щоби прихистити потребуючих і зігріти замерзлих!"

 

Коли серце сповнене любові, коли в голові вирує ціле купа креативних ідей, а руки не сидять без діла, саме в такому випадку кажуть: «Талановита людина – талановита у всьому!» Оселю прикрасити, листи доброму чарівникові відправити, кілька бажань самостійно здійснити, to-do-лист на майбутній рік скласти, підсумки підвести, смачного наготувати… Все встигає, все вміє! Про родзинку новорічного застілля та те, як правильно мріяти нам розказала…

Міла Іванцова, успішна письменниця,

перекладач, громадський діяч, волонтер,

життєлюб, позитивіст

Святковий стіл! Що готують та чим прикрашають новорічне застілля традиційно у вашій родині?

Чогось такого особливого навіть не можу назвати, але є «нюанси» знайомих страв – наприклад, додаю у всім знайомий салат «Олів’є» порізані дольки мандаринів, це освіжає його смак. Полюбляю невеличкі канапки із форшмаком. Роблю також «вертуни» – у підготоване, як на відбивні, м’ясо кладу шматочок чорносливу, терту моркву, шматочок копченого сала чи бекону, перо зеленої цибулі, закручую, змотую ниткою, швидко підсмажую, а потім тушкую в каструльці.

Ще роблю на десерт фруктове желе, бо придавити новорічні наїдки жирним тортиком – то важкуватий фінал, як на мене. А красиве желе із дачними фруктами смачне, легке і нагадує літо.

Але головне за новорічним столом не страви, а настрій і дружня приязна атмосфера, націленість уперед, мрії про хороше.

Чим задобрити Жовтого Собаку, символ Нового 2018 року?

Я не дуже знаюся на цих східних нюансах, та й рік Собаки прийде до нас зовсім не у новорічну ніч, тож я не заморочуюся цим питанням. Думаю, якщо ти поділишся своєю їжею з собакою, який не має дому і господаря, Небесний Пес буде задоволений. І не тільки взимку.

Як мріяти у новорічну ніч, щоб бажання реалізувалися?

Мріяти треба цілий рік! Але на старті нового життєвого періоду, звісно, бажано усвідомити для себе цілий список бажань і планів, добре навіть це записати і прочитати кілька разів, поділитися цим із близькими людьми, які підтримують твої мрії та наміри. Вірю, що від дружньої підтримки твій «посил у Космос» стає потужнішим.

Новорічні привітання від Міли Іванцової для насиченого, креативного та успішного прийдешнього року!

"Від усього серця бажаю Україні перемоги та миру! Бажаю не опускати рук і будувати таку державу, у якій всім нам хочеться жити. Жити тут, а не їхати у чужі світи, де хтось уже зробив для себе розумне і комфортне життя. Якщо кожен почне з себе, збільшуючи радіус власної відповідальності, наше життя зміниться. Бажаю сил, здоров’я, мудрості, щирості, тепла і любові, творчості, мрій і досягнення нових вершин!"

У перші дні нового року варто зорієнтуватися у своїх планах на рік прийдешній, варто розставити пріоритети, визначити чіткий вектор руху і розмістити на карті своїх цілей та бажань маленькі зупиночки для тихого щастя! Варто подумати над тим, що робить вас сильнішими, що дарує відчуття наповненості і де ж ховається примхлива муза натхнення. Нові горизонти, приємні знайомства, цікаві події, хороші книги! Все залежить від кожного з нас, а от про хороші книги нехай розкаже професіонал своєї справи! Адже її рекомендації безцінні!  Вродлива, спритна і дуууже розумна….

Віоліна Ситнік, письменниця, журналістка, 

позитивна натхненниця та любителька книг

Пані Віоліно, з підбірки яких книг ви порадили б почати Новий рік? 

Мені здається, що саме в період новорічно-різдвяних свят людині найбільше хочеться якогось дива, і саме тоді вона здатна повірити в те, що немає нічого неможливого, що їй усе під силу, варто тільки того захотіти, а тому я б радила звернути увагу на святочні книжки. І якщо раптом ваш святковий настрій десь заблукав дорогою, то ви його там легко відшукаєте! Це може бути безсмертна, зачитана до дірок на сторінках класика, як-от «Ніч напередодні Різдва» Миколи Гоголя, «Різдвяна історія» Чарльза Діккенса, або ж сучасний кумедний роман Джона Грішема «Різдво з невдахами» чи зворушлива історія Фанні Флегг «Різдво і червоний кардинал». Також я вважаю, що перші дні нового року – ідеальні, щоби будувати плани на майбутнє. А щоб повірити у власні сили і вперто йти до своєї мети, добре почитати про тих людей, кому це вдалося. Одразу на думку спадають «Диво в Берліні» Деніела Джеймса Брауна та «Мартін Іден» Джека Лондона.

Яких авторів рекомендуєте читати для натхнення? 

Особисто мене дуже надихають чужі історії успіху. Так, наприклад, нещодавно я прочитала «Велику магію» Елізабет Гілберт, книжка потрапила до мене якраз у той час, коли в мене опускалися руки і потрібен був заряд натхнення, щоб завершити свій перший роман (до цього я писала тільки коротку прозу). Я була вкрай здивована, адже авторка, окрім корисних порад, висловила в книжці, при чому буквально дослівно, деякі мої думки, якими я часто ділюся на презентаціях, з друзями, в різноманітних інтерв’ю. Також мене надихають автори, які вміють настільки віртуозно закрутити сюжет, що диву даєшся, що так можливо. З останнього, що прочитала, можу відзначити «Песиголовця» Сашка Завари, «Не озирайся і мовчи» Макса Кідрука, «Історія, варта цілого яблуневого саду» Максима Дупешка.  

Як збагатити свій особистий простір у Новому році?

Це вже залежить від того, чи хоче людина його збагачувати)))) Адже якщо виходити із визначення особистого простору як простору, який людина розглядає, як свою власність, а проникнення туди, як загрозу собі й замах на те, що їй належить, то небагато знайдеться таких сміливців ))).Справа в тому, що багатьом комфортно живеться в межах свого крихітного світу, зі жменькою добре знайомих йому осіб, від яких знаєш чого очікувати і не сподіваєшся на неприємні сюрпризи від них. Якщо ж ви відкриті до змін, нових вражень і, як результат, нових людей у своєму житті, то продовжуйте надалі в такому ж дусі і, як кажуть у народі, люди до вас потягнуться. 

Чи писали ви листа до Діда Мороза?

На жаль, у круговерті останніх днів просто вилетіло з голови))) Але я думаю, що мій персональний Дід Мороз вже знає, чого я хочу, бо я йому, напевно, всі вуха продзижчала своїми «хочушками».

Як правильно мріяти у новорічну ніч, щоб максимально здійснилися всі бажання у році прийдешньому?

Я з тих диваків, хто вірить, що бажання, загадані в новорічну ніч, обов’язково здійснюються, а тому не пропускаю жодного із забобонів. Щороку напередодні Нового року я підбиваю підсумки року, що минає, і складаю список бажань на рік прийдешній, до речі, обов’язково, в минулому часі, як вже виконане - так колись вичитала в мудрій книзі, а ще уникаю часток «не», бо Всесвіт їх не чує. Загадую мрії під бій курантів, виготовляю карту бажань, візуалізую… Вважаю, що в такому питанні, як здійснення мрій, всі способи повинні бути випробувані, а раптом щось та й допоможе))) Звісно, і сама не сиджу склавши руки, а роблю все, що від мене залежить, і сильно-сильно вірю.

Новорічне привітання від Віоліни Ситнік!

Як би це банально не звучало, я бажаю, щоб новий 2018 рік став роком позитивних змін. Нехай кожен отримає те, чого потребує і чого бажає всім серцем. Будьте в мирі з навколишнім світом та самим собою, а для цього читайте цікаві книжки, дивіться хороші фільми, спілкуйтеся з приємними людьми і робіть те, від чого у вас перехоплює подих, що приносить задоволення і заряджає позитивом! І нарешті наважтесь на те, у що, можливо, навіть не вірите. Розвивайте свої таланти і не бійтесь, адже краще зазнати поразки, аніж не спробувати зовсім. З Новим роком, друзі!

Розумна і красива, натхненна і кохана! Така жінка приваблює силою свого внутрішнього світу, блиском закоханих очей, енергією, яка черпає з глибин власної душі! Їй комфортно на самоті, вона цікава оточуючим! Вона займається улюбленою справою, надихається власними хобі! Щиро сміється, не соромиться сліз! У новорічну ніч вона мріє і дякує, насолоджується та дарує радість! Секрети жіночого щастя та маленькі таємниці здійснення бажань від успішної, красивої, енергійної…

Інна Лук’янець, психологиня,

експерт жіночого щастя та гармонії душі

Як правильно налаштувати свій внутрішній світ на дива Нового 2018 року для вдалих звершень, реалізації задуманого та карколомних планів?

Звичайно, треба підбити підсумки року, що пройшов, проаналізувати досягнення і невдачі. Але, я би радила ще дещо. Дуже важливо прислухатися до своїх відчуттів і зрозуміти, що ти відчуваєш по відношенню до того року, що завершується і до того, що приходить. Може втому, злість, незадоволення, розчарування, піднесення, любов, тепло... Для жінки є надзвичайно важливим емоційний стан. Варто розібратися зі своїми емоціями і очікуваннями. Проаналізувати чому є такі відчуття, що є їх причиною і як це можна змінити, якщо є потреба. Обов‘язково необхідно подякувати рокові за те, що він був і за досвід, який він дав. І подумки уявити собі той емоційний стан, котрий би ви хотіли відчувати наступного року. Прожити його так, ніби він вже є. І саме так увійти в новий рік. Все обов‘язково вийде.

Як і чим мотивувати себе до продуктивних та якісних змін у собі?

Мотивація - це дуже індивідуальна справа. Кожній жінці дуже важливо знайти саме своє. Для когось - це гарне тіло, для когось - творчі або професійні досягнення, для когось - благополуччя сім‘ї тощо. Важливо знайти своє, але завжди пам‘ятати про себе.

Новорічне привітання до 2018 року

У Новому році бажаю всім жінкам згадати про себе і пам‘ятати, що жінка - це ядро сім‘ї. Саме вона пов‘язує всіх членів сім‘ї між собою. Тому, якщо щаслива жінка, то щасливі і діти, і чоловік. Вона буде всім давати енергію і позитив. Саме цього і бажаю жінкам у новому 2018 році!

Астрологи стверджують, що прийдешній рік буде значно спокійнішим та виваженішим аніж рік, що добігає кінця. За східним календарем 2018 рік – це рік Жовтого Собаки, а як відомо саме цю тварину людина приручила одну з перших. Але щоб побудувати міцні та дружелюбні стосунки з нею, щоб заручитися її підтримкою на весь рік  необхідно враховувати особливості поведінки  тварини. Про правила спілкування та взаємну любов щиро поділився харизматичний, розумний та успішний…

Андрій Сороченко, професійний кінолог, життєлюб,

власник чотирилапого друга, уважний наставник та захисник тварин

Символ 2018 року – Жовтий Пес, як задобрити чотирилапого, щоб весь рік відчувати його підтримку?

Людство вже багато років тримає коло себе цих вірних та добродушних тварин. Собака – це  не тільки друг, захисник, помічник, а це й тварина, яка любить нас більше ніж себе, і в будь яку секунду готова віддати власне життя заради збереження нашого. Тож тільки щира любов та ласка до друзів наших менших зможе задобрити Жовтого Пса та принести в наш дім радість і вдачу.

Як обрати для себе «свою» породу?

При виборі породи враховуйте свої вподобання та симпатії, але не слід забувати і про житлові умови, склад сім’ї, час який ви готові приділити вихованню улюбленця. Це ті основні фактори під час обрання породи, врахувавши які можна знайти ідеального друга і майбутнього члена вашої родини.

Як правильно побудувати стосунки з Собакою, щоб вона дійсно стала «найкращим другом людини»?

Щоб виховати справжнього друга, з моменту появи собаки потрібно побудувати чітку ієрархію в якій Ви будете головним, а пес підлеглим, використовуючи при цьому тільки гуманні методи. Створіть місце для сну та відпочинку пса НЕ НА ЛІЖКУ, визначте місце для годування НЕ ЗІ СТОЛУ, не виконуйте його вимоги. Дотримуючись таких маленьких правил Ви побудуєте гарні стосунки і отримаєте вірного друга.

Як подолати страх перед чотирилапим другом?

Страх перед собаками подолати доволі легко. Слід лише усвідомити той факт, що собака боїться вас більше, ніж ви її. Зазвичай страх виникає до великих собак, або до зграй вуличних псів. Я дам декілька порад, які допоможуть уникнути укусів та в подальшому позбавитись страху. По-перше, завжди тримайте собаку чи зграю в полі зору, не дозволяючи пройти вам за спину, бо ж тільки спеціально навчена собака атакує прямо – всі ж решта нападають ззаду. По-друге, не провокуйте і не кричіть. І третє – якщо  є можливість обійти стороною собаку чи зграю, зробіть це. 

Не бійтесь собак, любіть їх!

Новорічне привітання у вдалий 2018рік

В цей символічний для мне рік хочу привітати всіх з Новим 2018 Роком. Побажати всім здоров’я й достатку, радості й миру. Любіть Батьківщину, любіть одне одного і друзів наших менших. Хай Жовтий Пес Вас береже та супроводжує! З Новим Роком!

Після такої порції натхнення, кількості маленьких таємниць та дієвих порад від успішних людей, які тільки своєю працею, вірою, силою та енергією реалізували свої задуми та досягли своїх вершин Ви просто забов’язані діяти, розвиватися та бути щасливими!

Шановних експертів, наших читачів та читачок, команду "Каралєвна" я щиро вітаю з прийдешнім Новим роком! Хай в Новому році все вдається! Хай Жовтий Пес мирно та спокійно відпочиває коло ваших ніг та буде вірним другом і помічником! Нехай хвилини, що роблять вас щасливими розтягнуться на цілий рік! Нехай яскраві подорожі й мандри покличуть за собою у неймовірну пригоду! Нехай кохання п’янить, а кохана людина – надихає! З новими дивами нас у Новому 2018 році!

 

 

Наталка Скакун
Автор:
Наталка Скакун
comments powered by HyperComments