пізнавально-розважальний дівочий портал

Tattoo or not tattoo? Поговоримо про татуювання

Слово «tattoo» походить від полінезійського іменника tatau, що означає «проколювання, знак на шкірі». Татуювання були, є і, швидше за все, будуть! Велика кількість молодих людей обирають собі квіти на зап’ястки, птахів на ключиці, драконів на спину та кульбабки на стопу. Хтось каже, що це огидно. Хтось каже, що це прекрасно! Хтось вважає татуювання мистецтвом, а хтось – шкодою тілу. Утім, всі ми маємо право на свою власну думку. Якщо ви роздумуєте над тим, щоб зробити собі велике чи маленьке татуювання, і якраз обираєте візерунок та місце на тілі, наша стаття може бути вам цікавою.


Фото (с) tattooperfection.com/ Tattoo Trend Shop/ eslamoda.com


Трішки цікавих фактів

 • Зараз салонів для татуювання є дуже і дуже багато, і всі вони у вільному доступі, але в період між 1961 та 1997 роками татуювання вважалися нелегальними і зокрема у славнозвісному місті Нью-Йорк були заборонені через сплеск гепатиту В.
 • Заміжні жінки з племені Айни (древній народ, що заселяв Японські острови давним-давно) робили собі своєрідне яскраве татуювання на губах.  Синя фарба готувалася із сажі, котру знімали із закіптюженого горщика, що довго стояв на вогні, й вводилася під шкіру. Від цього губи виглядали досить кумедно, майже як у клоунів! Але таке татуювання робилося не просто для «краси», але й для захисту: жінки вірили, що таким чином демони не проникнуть у тіло через рот чи ніс.
 • Соціальне дослідження, проведене Центром професійної майстерності при Йоркському коледжі у Пенсильванії у 2012 році, показало, що 61% hr-менеджерів були переконані в тому, що шанси аплікантів, у котрих є татуювання, при отриманні роботи набагато менші, ніж у тих, у кого тату немає.

Фото (с) Tattoo Blend/ tattooperfection.com/ Glamour Magazine UK

 • У моряків, скажімо, черепаха означає, що власник тату свого часу перетнув Екватор, дракон підказував усім, що моряк служив у Китаї, а якір означав перетин Атлантики.
 • Подейкують, що чорне чорнило для татуювання виготовляється зі спалених кісток тварин або ж із природної смоли, котра екскретується самицями-жуками, котрі водяться у тропічних лісах Таїланду та Індії.
 • Найстаріша мумія, знайдена в Ецтальських Альпах в Тіролі, ім’я Ötzi (Еці) була вкрита багатьма татуюваннями, щоб бути точнішими, їх було аж 57 у формі ліній, крапок та спіралей: хрестоподібне тату під коліном, паралельні лінії вздовж хребта. Так званий Тірольський льодяний чоловік не те щоб просто полюбляв декорувати свою шкіру перманентними візерунками, вчені впевнені, що ці татуювання мали медичне значення, своєрідна терапія болю. Татуювання було виконано не звичний способом проколювання шкіри, а методом надрізів, у котрі потім насипалося вугілля.
 • Сучасна машинка для татуювання робить від 50 до 3 тисяч проколів шкіри за хвилину!

Фото (с) Astuces des Filles/ Gal Knows/ sayyesbaby.tmbrl.com

 • Відомий татуювальник Пікі Тату розповідав, що одного разу до нього прийшов батько з дочкою, який попросив наколоти на плечі дитини напис «Тому, хто знайшов, прохання повернути за адресою ... за винагороду», тому що дівчинка постійно губилася в місті.
 • У президента Америки Теодора Рузвельта на грудях було татуювання – фамільний герб.
 • Гавайська королева Камамалу стала першою людиною, котра зробила татуювання на язиці (ouch!) в 1820 році, тату стало символом туги за матір’ю, котра померла.
 • Єгипетські мумії теж були татуйовані, утім, в основному, то були жінки – королівські наложниці.
 • У 1999 році на полицях іграшкових магазинів з’явилися ляльки Барбі, у наборі з якими також були тимчасові тату (можна було прикрасити ляльчин живіт чарівливим метеликом!), утім, досить скоро ці ляльки прибрали з полиць через скарги батьків.

Фото (с) allwomanstalk/ decovry.com/ etsy.com


Дарія Криж - надзвичайно красива і талановита! Навесні та влітку її часто можна знайти у мальовничому дворику креативної кав’ярні Squat 17b yard cafe, співзасновницею і співвласницею якого вона є. Хоча насправді вона є натхненницею та Музою багатьох цікавих проектів, і нам залишається лише здогадуватися, як вона встигає так багато! Окрім цього, Дарія також досвідчений тату-майстер та власниця студії Little Mrs. Darya Tattoo, що існує уже три роки і зараз знаходиться на Подолі. Сьогодні вона розповіла Першому українодівочому сайту гарного настрою "Каралєвна" про всі тонкощі татуювання. 


Фото (с) Vera Golubeva Photography


Як триває сам процес нанесення татуювання від А до Я. От, скажімо, я обрала собі малюночок. Що я роблю далі? Випиваю сто грамів заспокійливого для безстрашності і йду до Вас? В залежності від розміру та місця розміщення татуювання, скільки часу потрібно мати в запасі? Скільки годин триває процес нанесення?

 • Процес нанесення тату може тривати від 20 хвилин до 7-8 годин, але це залежить від особливостей майстра і клієнта. Буває, що людина просить знеболити татуювання, це затримує сеанс, або просить зробити паузу. Зазвичай, поріг болю у всіх різний, тому прогнозувати, як це буде і як довго це триватиме, важко.
 • Це не так страшно, як здається. Страх перед тим, чого не знаєш – це лякає. Часто раджу випити якесь знеболювальне за півгодини до сеансу. Інколи місце татуювання знеболюють, людина майже нічного не відчуває певний час. Але потім стається розплата за гріхи, і коли дія знеболювального проходить, болить все. Перед сеансом майстер має спитати вас, чи є в анамнезі алергії і якщо є, на що. Нехтування такою інформацією може спричинити неочікуване.

Чи існують для Вас якісь табу в процесі роботи? Чи будь-яке бажання клієнта – закон? Чи існують медичні протипоказання? Чи є випадки, коли категорично заборонено наносити тату?

 • Я не працюю з клієнтами, шкіра яких є потенційно чутливою до фарби або зовнішніх подразників: люди, які мали випадки фотодерматитів, келоїдні рубці, понадмірні родимки чи ластовиння. Часто робота з такою шкірою може каталізувати процеси і призвести до меланоми. Я не роблю татуювання вагітним, матерям, що годують, людям, яким немає 18 років. Категорично не можна робити татуювання алергікам. Набряк Квінке - це не те, що би ви хотіли, щоб трапилося із вашим клієнтом.

Фото (с) Iana Tokarchuk

Чи намагаєтеся Ви вникати у символізм татуювання? Скажімо, часто люди хочуть додати собі на тіло красивий ієрогліф, не задумуючись про те, що знак може означати щось катастрофічно негативне.

 • Мої клієнти мають бути цікаві мені в першу чергу. Я люблю працювати не тому, що я можу отримати за це гроші. Я люблю творчий дух того, що навколо мене. Людина приносить мені свої ідеї, історії, часточку себе. Я ніколи не наполягаю на символізмі, але якщо він є в ідеї мого клієнта, це цікаво і кльово. Ми спілкуємося, я чую нове для себе, хтось приносить мені оповіді про своє життя, яке фіксує у тату, а хтось на згадку про подію просить зробити мене ескіз. Часто це може бути щось неосмислене, але красиве. Я сама прикрашаю своє тіло малюнками квітами - інколи я просто хочу заквітчати себе - на правій стопі у мене фрезії, адже я просто їх люблю, а на лівій - квітка франжипані як згадка про Таїланд і острів Панган. Для людини може бути важливим будь-що. Це треба поважати, ставитися до цього чемно. Я люблю своїх клієнтів як за осмислений, так і за спонтанний вибір. Бо я розумію це. Звісно, є якісь речі, які можна коригувати: noname ієрогліф я не робитиму. У мене є друзі китаїсти, японісти, які можуть проконсультувати з мов, аби людина не носила на собі все життя текст з банки консервів. Є люди, які приносять мені з інтернету чужі роботи, з вотермарками авторів-майстрів, кажуть, що хочуть таке саме 1 в 1. Є професійна етика, я відмовляюся.

Фото (с) instagram.com/ Glamour Paris

Наскільки боляче може бути в залежності від частини тіла, куди наноситься тату? Зізнавайтеся, плачуть люди в  процесі тату-ін’єкцій? Тату – це гарантовано назавжди? Чи раптом є шанс позбутися його, коли набридне малюнок?

 • Залежно від місця нанесення біль однозначно різний. Нервові закінчення, товщина шару шкіри, власний больовий поріг, саме місце - все вирішує. На передпліччі не так боляче, як на ребрах, на стегні біль інакший ніж на хребті. Але у мене не було досвіду, щоб хтось плакав. Це специфічний біль, його складно описати чи пояснити. Сьогодні існують лазери, які виводять тату. Моя приятелька, мама якої завжди була проти, сказала, що у мами тепер немає приводу для переймання. Кожного разу, коли вона робить нове тату, мама каже: "Нічого, зараз все виводять". Після кількох сеансів лазеру (це залежить від особливостей татуювання і шкіри, завжди потрібна індивідуальна консультація) тату світлішає і на його місці можна зробити cover-up, перекрити старе татуювання новим. Це цікава техніка, майстер має бути добре обізнаним в багатьох моментах і часто такі cover ups повністю перекривають старий малюнок і виглядають пречудово.

Фото (с) Iana Tokarchuk

Чи можете сказати, що є суто чоловічі й суто жіночі татуювання? Скажімо, троянди для жінок, черепи –  для чоловіків?

 • Гендерні маркери в татуюванні - це дивно сьогодні, чи не так? Чоловіки забиваються піонами і хризантемами так само як і жінки. Звісно, на здоровенному чоловікові дивно виглядатиме рожевий одинорожка, але уявіть, що його намалювала його 4-річна донька для тата? Тіло - особисте і персональне. Кожен має право робити з ним те, що забажає, не виправдовуючись перед іншими. Дівчина зробила собі ніж і троянду? Клас, значить, їй це треба.


Які символи загалом є найпопулярнішими зараз серед чоловіків та жінок? І які частини тіла обирають для татуювання зараз дівчата?

 • Найпопулярніші місця для тату у жінок: передпліччя, під грудьми, ключиці, лопатка, стегно, ребра, за вухом, на стопах. Чоловіки люблять розмах: плечі, спина, ноги, руки. Є такі full body suits, в японській стилістиці, коли забивають усе тіло. Це тіло може стати витвором мистецтва, уявіть.

Спілкувалася Слава Світова
Коментарі Немає коментарів.

Залишити свій коментар