Секрет домашньої вишуканості: Квасимо капусту з журавлиною!

Гей там, господарі та господині! Погріб чекає на нові запаси, і як тут не згадати про королеву овочів — капусту? Але сьогодні не про просто квашену капусту — ми піднесемо її на новий рівень з додаванням журавлини. Ця ягода дарує не тільки приголомшливий колір, а й унікальний кисло-солодкий смак, який робить страву надзвичайно ароматною та апетитною. Така капуста стане чудовим доповненням до буденного столу і обов’язково прикрасить святковий. Готові? Почнемо наше кулінарне чарівництво!

Що нам знадобиться

Перш за все, озброїмося інгредієнтами та інвентарем. Для того щоб наша капуста вийшла справжньою феєрією смаку, будемо дотримуватись нижченаведеного списку:

Інгредієнти:

  • Білокачанна капуста — приблизно 3 кг
  • Морква — 2-3 середніх штучки
  • Журавлина свіжа — 1 склянка
  • Сіль — 2 столових ложки (без верху)
  • Цукор — за смаком (але не більше 1 столової ложки)
  • Лавровий лист — 2-3 штуки
  • Чорний перець горошком — 5-6 штук

Кухонний інвентар:

  1. Глибока чаша або таз
  2. Кухонний ніж
  3. Терка
  4. Великий буряк для тиснення
  5. Чиста скатертина або рушник
  6. Кришка або тарілка на діаметр менше ніж ваша чаша
  7. Гніт (можна використати велику скляну банку з водою)

Кроки приготування:

Хоч і здається, що квашення — це ціла навука, насправді все досить просто, якщо ви знаєте декілька хитрощів:

Підготовка овочів

Для початку треба добре вимити всі овочі. Капусту шаткуємо великими шматочками — це збереже її хрумкість. Моркву чистимо та натираємо на тертці. Журавлину просто перебираємо, щоб ніякої болотинки до нашої капусти не потрапило.

Солимо і масажуємо

Далі беремо всю нашу підготовлену капусту, перемішуємо її з морквою, сіллю та цукром у тазі або чаші. Тепер найважливіший процес — масажуємо руками овочі, щоб почала виділятися сік. Трішки пожаліємо зелену красуню і вона нам вдячить соком, який згодом стане основою бродіння. Капуста має стати м’якшою і виділити достатню кількість рідини.

Журавлина + спеції

Коли капуста трохи “прикроїть”, додаємо журавлину, лавровий лист, горошок перцю і ще раз все добре перемішуємо. Тут важливо розподілити журавлину рівномірно, щоб в кінцевому результаті вона зустрічалася в кожному шматочку капусти.

Тискаємо і чекаємо

Викладаємо нашу капусту в чисту ємність для квашення, зверху кладемо тарілку або кришку і ставимо гніт. Капусту повинно повністю покрити сік. Тепер накриваємо скатертиною та залишаємо в покої на кілька днів. Ідеальна температура для квашення — 18-22°C. Приготуванню сприяють тиша та терпіння, тож дайте капусті час перетворитися на кулінарний шедевр.

Смакуємо!

Друзі мої, через 3-5 днів, можемо спробувати перші шматочки. Якщо капуста досить кисла та ароматна, значить час перекласти її в менші контейнери і потім зберігати в холодильнику.

Ось так, шановні, мистецтво квашення капусти з журавлиною не таке вже й складне. Це прекрасне доповнення до будь-якого столу, чудовий компонент салату або гарніру. Та й корисні властивості такої заготовки зроблять ваш раціон не тільки смачнішим, а й більш здоровим. Так що експериментуйте сміливо та насолоджуйтесь власноруч створеними кулінарними шедеврами!

Смачного та натхнення вам у кухонному творенні!

Karalevna
Додати коментар